Ознака: транспарент
Македонија 28.01.20 | 16:01

Mилошоски за транспарентот: Скромен придонес за адвокатот на власта Јовески

Скромен придонес во јавната расправа за предлог законот за Јавното обвинителство, посебно кон ставовите на обвинителот т.е. адвокатот на власта Љубомир Јовески, кој...

Македонија 28.01.20 | 14:47

Јовески пречекан со транспарент, Кирацовски ги отстрани пратениците

Во Собранието попладнево на седница на Комисијата за политички систем почна јавната расправа за законот за јавно обвинителство. Расправата беше накратко прекината...

Твитови 19.09.19 | 10:40

„При очи ти си слеп, ме гледаше, а не виде…“

Ова е исто како на твитер кога ќе пишете твит за некој и не го пингате, а он е до вас. pic.twitter.com/za4LoVLonq — Man (@Goran_Man) September 19, 2019

Економија 09.09.19 | 14:30

Ќе има ли процент за земјоделците од чантата на Боки 13?

Земјоделците веќе со месеци алармираат дека нивната егзистенција е загрозена, а власта не  преема речиси ништо за да им помогне, а жителите на н.м. Карбинци деновиве...

Македонија 06.08.19 | 23:06

Македонија е една и единствена и овде е – Транспарент на мечот ПАОК – Ајакс

Ќе заработи ли казна грчкиот фудбалски клуб ПАОК за транспарент на трибините?! Се чека реакција на дисциплинските органи во Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)...