Ознака: транспарент
Македонија 30.10.22 | 17:25

Црвената младина го фрли навредливиот транспарент „Македонија е бугарска“ од Џамбаски

Активистите на Црвената младина, кои денеска беа во Благоевград на отворањето на македонскиот клуб „Никола Вапцаров“, го отстранија и го фрлија навредливиот транспарент...

Македонија 31.07.22 | 12:46

„Предавството не се простува“ – транспарент за пречек на премиерот Ковачевски во Тетово

На еден од надвозниците на патот за Тетово претпладнево беше поставен транспарент со порака „Предавството не се простува“. Денеска премиерот Димитар Ковачевски, како...

Скопје 27.11.21 | 13:08

Авион лета над Скопје: Се гледа корупција

Се гледа корупција! Ова е пораката која денеска прелета над Скопје закачена за опашката на спортски авион. Оваа герила акција, од засега непознат организатор, доаѓа...

Фудбал 19.07.21 | 08:30

„Mакедонија земја бугарска“ на трибини во Софија

Бугарската провокација кон Македонија продолжува. На синоќешниот натпревар од Супер купот меѓу ЦСКА Софија и Лудогорец, Македонија беше главна тема на навивачите на...

Македонија 28.01.20 | 16:01

Mилошоски за транспарентот: Скромен придонес за адвокатот на власта Јовески

Скромен придонес во јавната расправа за предлог законот за Јавното обвинителство, посебно кон ставовите на обвинителот т.е. адвокатот на власта Љубомир Јовески, кој...

Македонија 28.01.20 | 14:47

Јовески пречекан со транспарент, Кирацовски ги отстрани пратениците

Во Собранието попладнево на седница на Комисијата за политички систем почна јавната расправа за законот за јавно обвинителство. Расправата беше накратко прекината...

Твитови 19.09.19 | 10:40

„При очи ти си слеп, ме гледаше, а не виде…“

Ова е исто како на твитер кога ќе пишете твит за некој и не го пингате, а он е до вас. pic.twitter.com/za4LoVLonq — Man (@Goran_Man) September 19, 2019

Економија 09.09.19 | 14:30

Ќе има ли процент за земјоделците од чантата на Боки 13?

Земјоделците веќе со месеци алармираат дека нивната егзистенција е загрозена, а власта не  преема речиси ништо за да им помогне, а жителите на н.м. Карбинци деновиве...

Македонија 06.08.19 | 23:06

Македонија е една и единствена и овде е – Транспарент на мечот ПАОК – Ајакс

Ќе заработи ли казна грчкиот фудбалски клуб ПАОК за транспарент на трибините?! Се чека реакција на дисциплинските органи во Европската фудбалска асоцијација (УЕФА)...