Ознака: транспаренси
Македонија 30.01.21 | 18:02

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе интерпелација за Николовски и Маричиќ

Македонија е земја која од Европа ја гледаат како црна дупка. Според ВМРО-ДПМНЕ во државата има партизираната администрација, политизираното обвинителство и заробеното...

Македонија 29.01.21 | 21:04

Амбасадорката Брнз: Извештајот на „Транспаренси“е јасен сигнал дека борбата против корупцијата останува критично важна задача

Американската амбасадорка во земјава на Фејсбук напиша дека корупцијата ги загрозува меѓусебната доверба едни во други, во Владата, во правдата и економијата Индексот...

Македонија 28.01.21 | 19:27

Вицепремиерот Николовски наместо оставка, со изјава „оваа дупка не е дупка“

Власта на СДСМ вети бесмилосна борба со корупцијата и криминалот и конечно ресторирање на институциите задолжени да го спроведат владеењето на правото. Се отиде дотаму,...