Ознака: трансфер
Фудбал 11.01.22 | 09:39

Димитриевски: Немам понуда од Барселона и во моментов не размислувам на такво нешто

Првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, негира дека добил каква било понуда за трансфер во Барселона. Информациите за преминувањето...

Фудбал 18.09.21 | 11:27

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Вредноста на трансферот во ПСЖ на Лионел Меси, кој летово по две децении ги напушти редовите на Барселона, изнесува фантастични 110 милиони евра, објави денеска францускиот...

Фудбал 25.06.21 | 12:56

Џек Грелиш пред спектакуларен трансфер во Манчестер Сити

Фудбалерот за врска на Астон Вила, Џек Грелиш, наскоро може да стане играч на Манчестер сити. како што објави „ЕСПН“, двата клуба се блиску до договор за трансфер на...

Фудбал 25.05.21 | 14:14

Каталонците добиваат засилување од Ливерпул: Вајналдум следните три години ќе игра за Барселона

Холандскиот фудбалер за врска, Џорџињо Вајналдум, кој досега настапуваше за Ливерпул, летово ќе потпише договор со Барселона. Според новинарот на „Скај Спорт Италија“,...

Фудбал 05.04.21 | 23:22

Гвардиола најавува големо засилување: Манчестер сити би можел да потроши 100 милиони фунти за еден играч

Менаџерот на премиерлигашот Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека „граѓаните“ би можеле да го соборат клупскиот рекорд и да потрошат повеќе од 100 милиони фунти...

Фудбал 26.01.21 | 12:55

Три тима од Серија Б заинтересирани за Несторовски

Напаѓачот на македонската фудбалска репрезентација, Илија Несторовски би можел да го напушти Удинезе со кој има важечки договор до 30 јуни 2022 година. Според италијанските...

Фудбал 22.10.20 | 21:35

Јунајтед подготвува за напаѓач 100 милиони евра

Напаѓачот на Евертон, Доминик Калверт-Луин е хит во Премиер лигата оваа сезона. Стрелецот на 10 голови оваа сезона едноставно „експлодираше“ и ги засени сите напаѓачи...

Фудбал 15.09.20 | 22:13

Ништо од преминувањето на Суарез во Јувентус, а еве и зошто

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Луис Суарез нема да се пресели во Торино, бидејќи Уругваецот ги прекинал преговорите со „старата дама“. Напаѓачот на Барселона...

Фудбал Спорт 27.08.20 | 12:26

Гвардиола и Меси телефонски разговарале за трансфер во Сити

Пеп Гвардиола и Лионел Меси разговарале телефонски минатата недела за можноста напаѓачот на Барселона да премине во Манчестер Сити ова лето, потврдуваат извори за...

Фудбал 26.08.20 | 23:21

ФК Осогово со неодолива понуда за Меси: 200 шлепери биен ориз тргнаа за Барселона

Кочанскиот второлигаш Осогово влегува во трката за Аргентинецот откако фудбалерот побара да си замине од Барселона. Од клубот велат дека можат да го изнајмат на еден...

Фудбал 26.08.20 | 17:04

Од Барселона порачаа: Ние веруваме дека Меси ќе остане со нас

Техничкиот секретар на Барселона, Рамон Планес денеска преставувајќи го новиот играч Тринкао најголемиот дел од промоцијата одговашаше на прашања на новинарите поврзани...

Фудбал 19.08.20 | 15:47

Најбогатиот фудбалер во светот остана без клуб

Капитенот на репрезентацијата на Брунеи Фаик Болкијах е слободен фудбалер откако му заврши договорот со Лестер. Овој 22 годишник е најбогатиот фудбалер во светот. Болкијах...

Фудбал 21.11.19 | 12:49

Ибрахимовиќ побара 6 милиони за 6 месеци, еве колку му понуди Милан

Позната е понудата од Милан до Златан Ибрахимовиќ, сега топката е кај шведскиот фудбалер кој треба да одлучи дали ќе ја прифати. Златан Ибрахимовиќ го бира новиот тим,...

Фудбал 05.12.18 | 23:51

Милан нуди 8 милиони евра за Фабрегас

Раководството на Милан направило понуда во вредност од осум милиони евра за полудефанзивецот на Челзи, Францеск Фабрегас, со цел да го купи уште во јануари. Во последните...