Ознака: тракторист
Црна хроника 09.10.19 | 10:31

Загина тракторист

Четириесет и петгодишен тракторист вчера загина во откако машината му се превртила. Како што соопшти денеска МВР, вчера во 18.00 часот во Полициската станица Неготино...

Црна хроника 19.09.19 | 10:56

Загина тракторист

Тракторист загина во тешката сообраќајна несреќа што се случила вчера во 18.55 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, кога патничко возило „фолксваген голф“ со охридски...

Црна хроника 18.08.19 | 11:25

Несреќа со трактор кај Струмица

Вчера во 20,45 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново Село, на место викано „Сушичко стопанство“, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко...

Црна хроника 27.07.19 | 12:32

Тешко повреден тракторист при пад од тракторот во Дебар

Тракторист се здобил со тешки телесни повреди, откако паднал од тракторот со кој управувал. Несреќата се случила во дебарското село Кривци. Според полицискиот извештај: На...

Црна хроника 03.07.19 | 10:44

Загина тракторист

Едно лице почина синоќа во тракторска несреќа. Во 11:30 часот вчера во полиција било пријавено дека на локалниот пат за с.Корешница, демиркаписко, Е.Е.(62) од с.Корешница,...

Црна хроника 28.06.19 | 11:55

Повреден тракторист кај Велес

Вчера околу 06.35 часот во близина на место викано „Ѓубриште“ – општина Велес, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен берлинго“ со штипски...

Црна хроника 12.05.19 | 11:34

Загина 31-годишен тракторист

Триесет и едногодишниот Н.З. од село Локвени вчера загина во несреќа со неговиот трактор. Додека вчера околу 18,30 час, Н.З.  управувал трактор марка „фиат“, со кој се движел...