Ознака: Тошковски
Македонија 17.05.24 | 18:24

Тошковски во посета на Одделот за воздухопловни единици на МВР

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил работна посета на Хеликоптерската единица за посебни намени и Хеликоптерската единица за полициски...

Македонија 15.05.24 | 17:44

Тошковски во посета на Одделот за заштита на определени личности и објекти

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски денеска го посети Одделот за заштита на определени личности и објекти при Бирото за јавна безбедност,...

Македонија 02.05.24 | 20:18

Тошковски: Голем недостаток на човечки ресурси и недостиг на опрема во единиците за безбедност во сообраќајот

Единицата за безбедност на сообраќајот на патиштата (ЕБПС) и Единицата за увид на место на настан и анализа (ЕУМНА) при Секторот за внатрешни работи Скопје, се соочуваат...

Македонија 21.04.24 | 19:56

Тошковски: Преземаме мерки со цел СВР Охрид да биде преместен во нови посоодветни простории

„При неодамнешната посета на СВР Охрид од страна на раководството бев запознаен со проблемот со просторните услови за работа на вработените, како и недостатокот на...

Македонија 19.04.24 | 18:44

Тошковски: СВР Охрид треба да биде во поголем објект, кој ќе биде на соодветна локација која ќе овозможи поефикасно работење

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работни посети на Секторот за внатрешни работи Охрид, Езерската и Сообраќајната полиција како и Полициската...

Македонија 19.04.24 | 17:22

Тошковски: Поднесена кривична против градоначалникот на Богданци поради злоупотреба на службена положба

СВР Струмица поднесе кривична пријава против градоначалник на општина Богданци и вработена во Одделение за урбанизам при Општина Богданци, информираше министерот...

Македонија 17.04.24 | 21:51

Тошковски во посета на РЦ Југ, ОВР Гевгелија и ПС за гранични проверки и граничен надзор Богородица

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил работни посети на Регионалниот центар за гранични работи Југ, Полициската станица за гранични...

Македонија 16.04.24 | 17:36

Потребно е зајакнување со човечки ресурси: Тошковски во посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, оствари работна посета на Полициската станица за граничен надзор Сопот, која покрива дел од граничната линија на север...

Македонија 21.03.24 | 19:31

Тошковски на средба со црногорскиот колега Шарановиќ, како дел од министерска конференција во Словенија во рамки на Брдо процесот

Делегација предводена од техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски, денеска и утре во Крањ, Република Словенија, учествува на министерска конференција...

Македонија 21.03.24 | 18:41

Тошковски: Во пунктот БЕКО ставени се во функција две дополнителни базни станици за фотографирање за лични документи

Од вчера, 20.03.2024г. во пунктот БЕКО ставени се во функција две дополнителни базни станици за фотографирање за лични документи и уште една која во наредниот период ќе се...

Македонија 14.03.24 | 15:32

Тошковски во Куманово, Кратово и Крива Паланка: Полициските службеници да бидат соодветно вреднувани согласно тежината на работните задачи кои ги извршуваат

Во рамки на денешните активности остварив работни посети на Секторот за внатрешни работи Куманово, Одделението за внатрешни работи Кратово и Одделението за внатрешни...

Македонија 09.03.24 | 12:30

Тошковски: Од понеделник започнуваме со нов начин на издавање на лични карти во Скопје

Од понеделник започнуваме со нов начин на издавање на лични карти во Скопје, информира на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Панче Тошковски. Анализата...

Црна хроника 07.03.24 | 18:17

Кривична пријава и предлог за поведување на дисциплинска постапка за Началник во МВР кој не постапил по правосилна судска одлука

Кривична пријава и предлог за поведување на дисциплинска постапка за вработен во МВР кој не постапил по правосилна судска одлука. Одделот за внатрешна контрола, криминалистички...

Македонија 04.03.24 | 23:31

Тошковски на средба со Ченто и Пешов: Сигурен сум дека пред нас е почетокот на едно ново време, време на правда и слобода за сите неправедно осудени

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, се сретна со Митко Пешов и Јане Ченто, осудени за „27 април“ кои издржуваат висока затворска казна. Тошковски...

Македонија 04.03.24 | 22:26

Министерот Тошковски бара решение за над 100.000 граѓани останати без право на глас

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат валидни документи...

Македонија 22.02.24 | 20:54

Тошковски: Две и пол години ги лажеа граѓаните дека сѐ ќе биде во ред со личните документи

Aко треба да ме судат граѓаните – нека ме судат, моја беше одлуката да прекинат гужвите пред пунктовите и да има турканици. Две и пол години граѓаните беа лажени, повторно...

Македонија 05.02.24 | 18:06

Тошковски: Пунктот „Пролет“ ќе работи во две смени

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски информира дека доцна синоќа е завршена ревизијата на, како што вели, нефункционалните закажани термини...