Ознака: Том Круз
Вести 16.12.20 | 23:42

Том Круз збеснал на снимањето на „Невозможно мисија 7“: Ќе ве отпуштам!

За време на снимањето во Лондон на седмото продолжение на “Невозможна мисија“, Том Круз негодувал поради очигледно кршење на безбедносните протоколи за ковид-19, заканувајќи...

Филм 16.12.20 | 12:29

Протече „бомба“ со Том Круз: Ако ве видам уште еднаш има е*ено да летате од сет!

Американскиот актер и продуцент Том Круз на лондонскиот сет на неговиот нов, седми по ред филм од франшизата „Невозможна мисија“, разбеснето им се развикал на членови...

Калеидоскоп 22.11.20 | 13:50

Татковата љубов ја победи религијата – Том Круз се откажа од саентологијата заради Сури

Осум години по разводот на Том Круз и Кејт Холмс, актерот и нивната ќерка Сури немале контакт. Главна причина за разводот и за тоа што Том не се гледа со детето е неговата...

Филм 02.09.20 | 15:42

Сликите откриваат: Поранешната сопруга на Том Круз, Кејти Холмс, повторно е трудна

Поранешната сопруга на Том Круз, Кејти Холмс, најверојатно е трудна, пишуваат светските таблиди. Иако за љубовниот живот на 41-годишната Холмс има само нагаѓања дали...

Естрада 14.08.20 | 13:29

Сега не сака ни да ја види, чека да стане полнолетна за да ја повлече во сајентологијата

Глумицата Леа Ремини, поранешен член на Сајентолошката црква, а денес нејзина голема критичарка, е убедена дека Том Круз чека неговата ќерка Сури да стане полнолетна,...

Филм 09.05.20 | 19:13

Том Круз ќе се жени, еве која е неговата избраничка

Познатиот холивудски актер Том Круз со години вешто го крие од јавноста својот емотивен живот. Откако се разведе од актерката Кејти Хомс во 2012 година, ниту една своја...

Филм 25.02.20 | 10:32

И Том Круз е во Италија: Заглавен е во хотел до 1 март, а стопирано е и снимањето на „Невозможна мисија“

Том пристигна во Италија на 20 февруари, а сега е „заглавен“ во хотелот „Грити палас“, а филмот престана да се снима додека не се види расплетот со ситуацијата со коронавирусот. Според...

Калеидоскоп 11.06.19 | 10:01

Џастин Бибер го предизвика Том Круз на „тепачка“, но доби и предлог облог

Пејачот Џастин Бибер на Твитер го предизвика Том Круз на борба во шампионатот за боречки вештини УФЦ, потоа доби и занимлив предлог за облог – ако загуби, да стане сајентолог. Позната...

Сцена 29.03.19 | 10:15

Том Круз е вистинско божество за Скиентолозите, вели актерката Леа Ремини

Актерката Леа Ремини, поранешна членка на Скиентолошката црква и нејзин главен критичар, во интервју изјави дека актерот Том Круз е сметан за божество на Скиентолозите....