Ознака: тикток
Свет 11.04.21 | 20:43

Момчињата да пипкаат девојчиња и да снимаат: Внимавјате, на 15 април закажан Тик-ток предизвик

Шведската полиција објави соопштение со кое предупредува на вознемирувачки предизвик кој се шири на социјалните мрежи, во кој момчиња се повикуваат „да пипкаат девојчиња,...

Црна хроника 12.03.21 | 13:50

Цел Тик ток знае дека Анита од Скопје вози со 240 км/час

Очигледно во последно време не може ништо паметно да се сретне низ социјалните мрежи освен глупости од типот: Возење со над со дозволена брзина и снимање за на инстаграм...

Калеидоскоп 28.01.21 | 09:56

Голема трагедија: Момчето кое се обеси поради ТикТок предизвикот е внук на српски генерал

Момчето(9)кое во вторникот се обесило во својата соба во стан во Белград, внук е на српскиот генерал Божидар Делиќ. Момчето кое родителите го пронашле мртво, најверојатно...

Црна хроника 23.01.21 | 17:03

Возел Тетово-Гостивар со 290 км на час и се фалел на Тик-ток

На социјалната мрежа Тик-ток објавено е видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км на час. Ммладиот возач, објави неколку снимки...

Здравје 12.10.20 | 22:39

Колку паста навистина е потребно за миење на забите?

Стоматологот д-р Гао стана многу популарен на ТикТок откако сподели видео во кое објасни колку паста треба да користите во однос на вашата возраст. Тој посочи дека премногу...

Калеидоскоп 09.09.20 | 09:36

Видео од самоубиство се шири на социјалната мрежа ТикТок

Апликацијата ТикТок се обидува да го запре ширењето на видео, снимено на Фејсбук во живо, на кое се прикажува самоубиство. Апликација каде луѓето од целиот свет објавуваат...

Калеидоскоп 08.09.20 | 20:46

И ТикТок ќе цензурира и отстранува објави со говор на омраза

Eдна од најпопуларните социјални мрежи, ТикТок, најави дека се придружува кон Кодексот против нелегален говор на омраза на ЕУ. Кон Кодексот, меѓу другите, веќе се приклучени...