Ознака: Тијана
Балкан 01.10.19 | 17:45

Се смее, не е гладна и има план што ќе биде кога ќе порасне: Тијана за 7 дена стана друго дете!

За само една недела од објавување на приказната за тешкиот живот на Марија Дојчиновиќ и нејзината ќеркичка Тијана Рамани од околината на Сурдилица, тие две беа затрупани...

Музика 09.09.19 | 20:54

И Тијана се прости од Гру: Е, мој Далиборе…

Српската естрада е во шок по веста за загинувањето на раперот Далибор Андонов Гру. Последен поздрав до својот пријател испрати и Тијана Дапчевиќ, која преку „Инстаграм“...

Естрада 05.08.19 | 19:08

Вака изгледаа некогаш, а вака можеби кога ќе остарат

Тијана Дапчевиќ деновиве одбележа 20 години брак со сопругот Милан Дапчевиќ. По тој повод таа сподели фотографија од нив двајцата како изгледале некогаш, а со помош...

Вести 13.06.19 | 13:00

Тамара и Тијана: Разводот на родителите нѐ обележа

Разводот на родителите нѐ обележа, признаваат сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ во заедничкото интервју за српскиот магазин „Стори“. Нивните родители Брана,...

Музика 20.05.19 | 14:13

Со кого Тамара ќе сними дует после Евровизија?

Тијана Дапчевиќ викендов беше гостинка во емисијата „Премиера – викенд специјал“ и зборуваше за учеството на нејзината сестра на Евровизија. Таа е презадоволна од...

Музика 16.05.19 | 23:29

Тијана емотивна: Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!

Не стивнуваат реакциите за одличниот настап на Тамара Тодевска на „Евровизија“. Со емотивен статус се јави и Тијана која на својата сестра ѝ порача: Те сакам сесре...

Музика 13.05.19 | 14:59

Kaко Србите ја претставуваат Тамара

Дека Исус е Србин, веќе сигурно некаде некогаш сте прочитале, но ова е нешто ново. За српски „Блиц“, оваа година од Македонија во Тел Авив патува „сестрата на познатата...

Естрада 17.02.19 | 19:54

Tијана со последен поздрав до Шабан

Тијана Дапчевиќ со последен поздрав до колегата Шабан Шаулиќ. Јас еве не знам што да напишам, само знам дека некој кој така пееше, не може никогаш да умре. Мирно спиј голем...

Естрада 28.01.19 | 21:00

Тијана: Имам само една желба за 2019

Пејачката Тијана Дапчевиќ има само една желба во 2019 година, пишува српски „Курир“. Смејната идила би ја надополнило уште едно дете. За Тијана центар на светот се сопругот...

Естрада 05.01.19 | 09:55

Тијана Дапчевиќ: Имам трема кога пее Тамара!

Дека сестринската љубов е навистина голема доказ се двете позната дадички Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска. Освен што си се поддршка кога е кариерата во прашање, тие...

Калеидоскоп 30.12.18 | 20:05

Модрицата под око не е од вратата, Тијана со потресно писмо до Дедо Мраз

Пејачката Тијана Дапчевиќ на крајот на 2018 година, напиша емотивно писмо до Дедо Мраз, и многумина со нејзините зборови ги донесе до солзи. Поп пејачката се осврна на...