Ознака: Тетово
Црна хроника 08.11.22 | 08:33

Ново рочиште за пожарот во модуларната болница во Тетово

Денеска нов обид за отпочнување на судењето за случајот со пожарот во модуларната болница во Тетово. Пред две недели почетокот беше одложен бидејќи двајцата обвинети...

Фудбал 06.11.22 | 16:48

Скандал во Тетово: Билали удри ривал в лице, па го шутна со нога

Шкендија не го искористи киксот на Струга Трим Лум и одигра 1-1 против Академија Пандев, но во последните минути од натпреварот се случи вистински скандал во Тетово, кога...

Црна хроника 06.11.22 | 13:07

Претрес во Тетово, пронајден пиштол и муниција, приведено едно лице

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа во 20.45 часот го лишиле од слобода К.К.(32) од Тетово. Имено, по претходна судска наредба бил извршен претрес во домот на Л.К.(31)...

Црна хроника 01.11.22 | 20:32

Некој запалил стар мебел оставен до контејнери: Ќе се запалеше цела зграда во Тетово

Тетовските пожарникари, попладнево пред 18 часот, интервенирале на пожар што избувнал на оставен мебел пред контејнер, при што огнот го зафатил и ѕидот од зградата на...

Црна хроника 28.10.22 | 14:38

Двајца просјаци во Tетово казнети за питачење

СВР Тетово информира дека вчера во акција за откривање асоцијални појави, две лица се откриени како питачат и за тоа ќе добијат соодветни поднесоци. Полициските службеници...

Македонија 22.10.22 | 22:21

Ноќе се носат кучиња во Тетово од Скопје и Куманово, вели Касами

Откако беше регистрирано зголемување на бројот на кучињата скитници во градот Тетово, градоначалникот Биљал Касами рече дека состојбата уште повеќе ја влошува тоа...

Црна хроника 20.10.22 | 15:50

Во грмушка најдени 10 килограми марихуана

 Tетовската полиција инфомираше дека вчера се најдени десет килограми марихуана оставено во грмушка на земјен пат во правец кон селото Ѓермо. Полицајците околу 14 часот...

Македонија 15.10.22 | 16:24

Ковачевски им порача на младите од Тетово: Бидете горди и богати, а не горди и сиромашни

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски денеска присуствуваше и говореше на отворањето на Центар за младински активизам во Општина...

Црна хроника 12.10.22 | 16:43

Тетовец со тврд предмет ја претепал сопругата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(65) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ при семејно насилство. Како...

Црна хроника 11.10.22 | 17:47

Извршиле два напади во Тетово, при што прободеле 16-годишно момче: Уапсени петмина тетовци

Во Тетово се уапсени петмина коишто извршиле два физички напади во градот, при што со остар предмет избоделе едно 16-годишно момче. Полициски службеници од СВР Тетово,...

Црна хроника 06.10.22 | 17:01

Тешко повредена 68-годишна жена откако ја прегазило „Пунто“ во Тетово

Жена на 68 години како пешак е тешко повредена околу 14 часот во сообраќајна незгода случена на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово. Во неа удрило возило управувано од...

Црна хроника 24.09.22 | 11:20

Тетовските пожарникари ноќеска четири часа гасеа пожар во куќа

Тетовските пожарникари ноќеска четири часа гасеа пожар во куќа на улицата „Тодор Ципоски-Мерџан“ во близина на Саат џамија. Нема повредени луѓе при пожарот. Пожарот...

Црна хроника 18.09.22 | 14:18

Се бараше со потерница, падна во Тетово

На улица „Штипска” во Тетово денеска околу 10 часот и 20 минути, полициски службеници од СВР Тетово го привеле 41-годишниот тетовец К.К.. Тетовецот, информираа од МВР, се...

Црна хроника 15.09.22 | 12:33

Тешко повредена девојка од Скопје – во неа удрил мотоциклист од Тетово

20 годишен мотоциклист од Тетово удрил во 21 годишнна девојка од Скопје. Несреќата се случила вчера во 20.10 часот на бул. „Кузман Јосифовски Питу“, во Скопје. Девојката...

Црна хроника 08.09.22 | 19:58

За брзо возење се казнува дури и во Тетово

При акциска контрола на територија на СВР Тетово која се спроведе денеска од 10 до 17 часот санкционирани се 207 прекршоци за брзо возење. – Од нив, 117 возачи возеле пребрзо...

Црна хроника 05.09.22 | 12:08

Teпачка за паркинг во Тетово

етовската полиција расчистува случај во кој 52-годишник од градот пријавил напад од две лица, а причината била расправија околу паркирање. Настанот се случил во неделата.  -Педесет...

Црна хроника 02.09.22 | 12:58

Прегазен млад тетовец во количка

Вчеравечер во 23.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки,...

Црна хроника 01.09.22 | 15:05

Уапсен жител на Порој затоа што на тетовец му го земал елчектричниот тротинет

Жител на тетовски Порој е приведен од полицијата затоа што на жител на Тетово му го украл електричниот тротинет. На 31.08.2022 околу 19.30 часот во тетовски Порој, полициски...

Македонија 26.08.22 | 22:57

Груби си ја свитка опашката: Немаме злобна душа, ќе им ги вратиме просториите на учениците

Првиот потпретседател на Владата, Артан Груби вечерва на неговата фејсбук страница објави дека за Владата одлучувачки е гласот и волјата на тетовчани, затоа од вторник...

Македонија 26.08.22 | 19:02

Касами гледа одмазда во одлуката на Груби: Им наштетува на средношколците и создава непотребни проблеми

Градоначалникот на Општина Тетово, Биљал Касами обвини дека Владата „на незаконски начин“ донела одлука едниот од двата објекти на старото медицинско училиште, каде...