Ознака: тетовец
Црна хроника 02.07.20 | 11:19

Тетовец неколкупати застрелан пред неговиот дом

Тетовец е тешко повреден откако неколкупати бил застрелан пред неговиот дом. Настанот во полиција вчера околу 18 часот го пријавила неговата сопруга Р.М.(38) од Тетово. Според...

Црна хроника 08.05.20 | 12:21

Двапати во една ноќ приведен тетовец

Триесетгодишник од Тетово ноќеска двапати бил приведуван во полиција. Откако еднаш бил приведен поради прекршување на полицискиот час, подоцна, по ослободувањето,...

Црна хроника 27.04.20 | 17:11

Тетовец и се заканувал на девојката, пиштолот го криел во возилото од сопругата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.К.(33) од с.Требош, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Пријавениот во текот на...

Македонија 21.04.20 | 14:20

Не ме излекувавте, само ме изолиравте – тетовката, чиј татко почина, со нова порака до Филипче и Министерството за здравство

Официјално излекувана од вирусот Ковид-19. Но, Филипче и МЗ не ме излекувавте, лоша терминологија, само ме изолиравте за други да не заразувам, пишува тетовката Наташа...

Црна хроника 06.04.20 | 13:26

Ќерката на починат тетовец од коронавирус бара истрага за несовено лекување

Наташа Апостоловска, ќерка на 69-годишен тетовец кој почина од коронавирус, преку социјалните мрежи тврди дека не добиле лекарска грижа додека татко и бил на лечење во...

Здравје 26.03.20 | 17:34

Тетовец позитивен на корона две недели бил во Заводот за рехабилитација, се тестира персоналот и другите пациенти

Пациент од Тетово кој е еден од новите позитивни случаи заразен со корона вирус две недели, односно од 8 до 23 март бил сместен во Заводот за рехабилитација во Скопје. Пациентот...

Црна хроника 03.03.20 | 12:29

Приведен 19 годишен тетовец за обид за обљуба на 14 годишно девојче

Тетовската полиција приведе 19 годишно лице како осомничен за обид за обљуба на девојче на 14 години. Случајот се случил во неделата, во понеделникот го пријавила мајката...

Црна хроника 28.02.20 | 18:03

Приведен 61-годишен тетовец за полов напад на малолетно девојче

Жител на Тетово на возратс од 61 година е лишен од слобода во врска со пријавениот полов напад врз малолетно девојче од 25 февруари, соопшти денес СВР Тетово. Осомничениот...

Црна хроника 24.02.20 | 18:49

Се заканувал со пиштол на Одделот на гинекологија ги барал назад парите што ги дал за сопругата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(25) од с.Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие...

Калеидоскоп 07.01.20 | 10:39

Тетовец на синот му дал име УЧК

Тетовецот Алберт Руфати на синот му го дал името УЧК во спомен на своето војување прво во Косово, а потоа и во Македонија, објави порталот на албански јазик „Инсајдери“. Како...

Црна хроника 25.12.19 | 14:56

Приведен тетовец

Полицајци ноќеска по полноќ во полициска станица привеле 44-годишник од Тетово кој од прозорец во станот пукал надвор. Тетовецот бил во алкохолизирана состојба. Како...

Црна хроника 27.11.19 | 12:02

Пронајдена марихуана кај 35-годишен тетовец

Вчера околу 21.30 часот во тетовското село Боговиње, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Р.И.(35) од с.Синичане, тетовско, затоа што при преглед кај него...

Црна хроника 02.11.19 | 10:28

Дваесетитри годишно момче приведено во полиција

Бела прашкаста материја е пронајдена во автомобилот на 23 годишно момче во село Камењане. Полициски службеници при извршен преглед на Ј.И. од село Долно Палчиште-тетовско...

Црна хроника 14.10.19 | 12:36

Тетовец синоќа си ја нападнал сопругата, полицијата го привела

Синоќа околу 21 часот, во СВР Тетово, 34 годишнa жена од Тетово пријавила дека околу 19.30 часот на ул. „29 Ноември’’, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот...

Црна хроника 08.10.19 | 14:18

Млад тетовец за три недели украл 85.000 евра од касата на татко му

За кражбата на речиси 85 илјади евра која пред два дена ја пријавил жител на тетовско Јанчиште, тетовската полиција изготви поднесок против неговиот 25 – годишен син....

Црна хроника 07.10.19 | 13:18

Тетовец уценет од лажна Французинка, се заканила дека ќе му ги објави експлицитните слики

Жител на тетовско село на социјалната мрежа „Фејсбук” добил понуда за пријателство од Французинка, а комуникацијата стигнала до размена на фотографии и видеа со...

Црна хроника 04.10.19 | 11:21

Млад тетовец уапсен вчера, завршил во Идризово

Вчера околу пладне на ул. „Тодор Циповски – Мерџан“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Џ.Б. (19) од тетовското село Отушиште, осуден на казна затвор...

Црна хроника 25.09.19 | 15:36

Кривична за сопственик на кафеана, со уште пет лица претепал тетовец

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.А. (30) од с. Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 21.04.2019 пред угостителски...

Црна хроника 23.09.19 | 11:00

Тетовец и охриѓанец вчера фатени со марихуана

Синоќа околу 23 часот полициски службеници на СВР Тетово во село Горно Седларце, тетовско, го привеле Х.А. (21) од Тетово, поради тоа што при преглед на патничко возило „мерцедес“...

Црна хроника 25.08.19 | 12:15

Дома си чувал пиштоли и пушки

Полицијата синоќа во 20.30 часот, врз основа на судска наредба, извршила претрес во домот на А.Џ. во Тетово, при што биле пронајдени и одземени карабин калибар 8 х 57 ЈС, три...