Ознака: Тепачка
Црна хроника 12.03.21 | 19:05

Кумановец претепан во Скопје

45-годишен кумановец бил претепан вчера во Скопје од засега непознато лице. Во СВР Скопје, С.К.(45) од Куманово вчера во 17 часот пријавил дека околу 12.20 часот на подрачјето...

Црна хроника 06.03.21 | 18:00

Братучеди се тепале, па натепале полицаец

На 05.03.2021 во 22.30 часот во с.Тераце од полициски службеници од Полициско одделение Теарце биле лишени од слобода М.М.(24), И.М.(59), М.М.(26) и Ќ.М.(51) сите од с.Теарце  бидејќи по...

Црна хроника 05.03.21 | 19:05

Во групна тепачка во Тетово прободен 25-годишник

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(24), И.Б.(22), двајцата од Тетово, А.А.(22) и Б.Ќ.(25), двајцата од с.Шемшево, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Црна хроника 28.02.21 | 13:30

Две групи активисти на СДСМ се тепале во велешки ресторан, полицијата молчи

Две групи активисти на партијата СДСМ синоќа физички се пресметале во локал во Велес. Според информациите до кои дојде „Република“ синоќа околу 20.20 часот во ресторан...

Црна хроника 22.02.21 | 08:55

Во „Трибека“ не биле нападнати инспекторите, туку гостите се тепале меѓу себе

Тепачка помеѓу гостите била причина за зголеменото присуство на полицијата синоќа во ресторанот Трибека. Инспекторите биле сведоци на физичка пресметка, но не биле...

Црна хроника 02.02.21 | 19:35

Тепачка во казино во Шутка

Во СВР Скопје, Е.Р.(40) од Скопје вчера во 19.10 часот пријавил дека во казино на подрачјето на Шуто Оризари бил физички нападнат од О.И. (48) од Скопје. Сочинет е записник за...

Црна хроника 30.01.21 | 17:01

Тепачки низ Аеродром

Во две одделни тепачки во скопски Аеродром, повредени се еден маж и една жена. Имено, во петокот, во 17.45 часот Д.П.А.(31) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Аеродром,...

Црна хроника 28.01.21 | 18:43

Сопствeник на ресторан во Дебар Маало претепан од гости: Не сакале да си одат во 21 часот

На 27.01.2021 во 16.30 часот во СВР Скопје, З.В.(53) од Скопје пријавил дека во 14.20 часот, додека бил во неговиот угостителски објект во Дебар Маало, едно лице физички го нападнало,...

Црна хроника 13.01.21 | 11:59

Гостиварец натепал девојка, полицијата го лишила од слобода

Дваесетгодишен гостиварец синоќа е лишен од слобода откако бил пријавен дека во два наврати тепал девојка и најверојатно ќе биде осомничен за физичко насилство. Според...

Црна хроника 12.01.21 | 16:13

Директорот на Охридската болница се пресметувал со момчето на цимерката на неговата љубовница

Вистинска насилна љубовна драма се одвивала синоќа во Охрид а централен лик бил ни помалку ни повеќе директорот на охридската болница Горан Балевски –објави Лидер...

Црна хроника 10.01.21 | 17:52

Тепачка во трговски центар во Чаир

На 09.01.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека во трговски центар на подрачје на Чаир е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ж.Ш.(60) и Р.М.(36), двајцата...

Скопје 09.01.21 | 17:33

Насилникот во ЈСП имал богато искуство: Претходно претепал службеник кој го фатил без билет

Лицето кое е приведено во полициска станица по вчерашниот „Инцидент“ во абвтобус на ЈСП кога се заканувал со сечење глави и фрлање во киселина – имал историја со повеќе...

Црна хроника 28.12.20 | 21:20

Се степале на бензинска, избегале од полицијата па се удриле во полициско возило: Ноќна драма во Чаир

Двајца скопјани кои со автомобил бегале од полицијата имале сообраќајна несреќа со друго полцииско возило, при што се здобиле со тешки телесни повреди. На 27.12.2020 околу...

Црна хроника 20.12.20 | 18:03

Три лица нападнале момче во градски парк

На 19.12.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, И.С.(18) од Скопје пријавил дека на 18.12.2020 околу 23.00 часот во Градски парк бил физички нападнат од три лица. Се преземаат мерки за расчистување...

Црна хроника 12.12.20 | 17:26

Седуммина со мерцедеси се испотепале на семафори во Карпош

Во СВР Скопје вчера околу 17:00 часот било пријавено дека на подрачје на Карпош, додека М. Ј. (60), С. Ј. (28) двајцата од село Волково, скопско и М. П. (53) од Скопје биле застанати...

Црна хроника 12.12.20 | 16:54

Се судриле, па ја натепал возачката од другата кола

Триесет и тригодишна жителка на селото Батинци вчераутро пријавила дека околу 10.15 часот во близина на маркет во селото ја нападнал Р.З. од селото Елово. Претходно М.И....

Црна хроника 07.12.20 | 18:38

Хаос во скопско казино: Не се знае кој кого тепал

На 07.12.2020 во 04:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.С.(33) од с.Љубин, скопско, пријавил дека бил физички нападнат од неколку лица од обезбедување во казино во трговски...

Останати спортови 06.12.20 | 13:18

Боречки дуел прерасна во боречка вештина

Двајца руски борачи како да заборавија дека се на натпревар, па почнаа да користат тупаници, што секако не е во традиција во овој спорт. Алан Багаев и Бабули Колоев требаше...

Калеидоскоп 04.12.20 | 12:59

Oд свадба до масовна тепачка, почнала со фрлање на храна

Професионалниот ММА борец Гаџимурад Антигулов, направил хаос на една свадба на која пијан ги малтретирал гостите и предизвикал тепачка. Во видеото се гледа како Антигулов,...

Црна хроника 30.11.20 | 19:46

Вработена во штипската болница физички нападнала свој колега

Вработен во Клиничката болница во Штип бил нападнат од негова колешка. Физички напад се случил во Здравствениот дом во Штип. На 27.11.2020, во 12.35 часот, во СВР Штип, А. Г. од...