Ознака: Тепачка
Црна хроника 15.04.21 | 17:43

Тепачка на мигранти во Ваксинце, двајца тешко повредени

Две лица се тешко повредени во групната тепачка што се случила вчера во Васкинце. Како што соопшти МВР, вчера во 14.30 часот во Полициското одделение Матејче, Х.И. од с.Ваксинце,...

Црна хроника 13.04.21 | 23:21

Претепано 10 годишно дете во кочанско, кривична за сторителите

Жители од кочанската населба „Трајаново трло“ претепале 10 годишно дете за наводна кражба, за кое како што велат (не се знае што е украдено). На снимката која е објавена...

Црна хроника 12.04.21 | 11:38

Хаос за време на полициски час: На дело фатиле крадец, па се истепале со оние што дошле да го спасуваат

Синоќа, еден час по стапувањето во сила на ограничувањето за движење на граѓаните, дошло до физичка пресметка меѓу жители на населбата Трајаново Трло во Кочани и група...

Вести 11.04.21 | 20:22

Во полиција пријавени три тепачки

До полицијата стигнале пријави за три поединечни инциденти во текот на вчерашниот ден. Како што соопшти МВР, вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.00 на подрачјето...

Црна хроника 02.04.21 | 23:26

Се истепале обезбедувачи во скопско училиште

Вчера во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во училиште во Автокоманда, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу...

Црна хроника 28.03.21 | 12:57

Реакција на Александар и Филип Мијалкови: Вчера не бевме приведени, туку бевме повикани од полицијата за да дадеме исказ

Со реакција се јавија Александар и Филип Мијалков, синовите на Мијалкови по повод случајот во петокот вечерта во кафуле во Дебар Маало, кога завршиле во полициска станица,...

Црна хроника 27.03.21 | 18:22

Приведени синовите на Сашо и Влатко Мијалков, претепале момче во скопски кафе бар

Во полициска станица во Скопје, приведени се неколку лица кои се осомничени за учество во тепачка и физички напад врз 19-годишно момче во кафе бар во Дебар маало. Меѓу...

Црна хроника 19.03.21 | 08:23

Девојката која била нападната во Струмица: Носеа секири и ножеви

По денешната брутална тепачка во центарот во Струмица во која беше истепан еден човек, на социјалните се обрати и девојка која тврди дека претходно била нападната од...

Црна хроника 12.03.21 | 19:05

Кумановец претепан во Скопје

45-годишен кумановец бил претепан вчера во Скопје од засега непознато лице. Во СВР Скопје, С.К.(45) од Куманово вчера во 17 часот пријавил дека околу 12.20 часот на подрачјето...

Црна хроника 06.03.21 | 18:00

Братучеди се тепале, па натепале полицаец

На 05.03.2021 во 22.30 часот во с.Тераце од полициски службеници од Полициско одделение Теарце биле лишени од слобода М.М.(24), И.М.(59), М.М.(26) и Ќ.М.(51) сите од с.Теарце  бидејќи по...

Црна хроника 05.03.21 | 19:05

Во групна тепачка во Тетово прободен 25-годишник

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(24), И.Б.(22), двајцата од Тетово, А.А.(22) и Б.Ќ.(25), двајцата од с.Шемшево, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Црна хроника 28.02.21 | 13:30

Две групи активисти на СДСМ се тепале во велешки ресторан, полицијата молчи

Две групи активисти на партијата СДСМ синоќа физички се пресметале во локал во Велес. Според информациите до кои дојде „Република“ синоќа околу 20.20 часот во ресторан...

Црна хроника 22.02.21 | 08:55

Во „Трибека“ не биле нападнати инспекторите, туку гостите се тепале меѓу себе

Тепачка помеѓу гостите била причина за зголеменото присуство на полицијата синоќа во ресторанот Трибека. Инспекторите биле сведоци на физичка пресметка, но не биле...

Црна хроника 02.02.21 | 19:35

Тепачка во казино во Шутка

Во СВР Скопје, Е.Р.(40) од Скопје вчера во 19.10 часот пријавил дека во казино на подрачјето на Шуто Оризари бил физички нападнат од О.И. (48) од Скопје. Сочинет е записник за...

Црна хроника 30.01.21 | 17:01

Тепачки низ Аеродром

Во две одделни тепачки во скопски Аеродром, повредени се еден маж и една жена. Имено, во петокот, во 17.45 часот Д.П.А.(31) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Аеродром,...

Црна хроника 28.01.21 | 18:43

Сопствeник на ресторан во Дебар Маало претепан од гости: Не сакале да си одат во 21 часот

На 27.01.2021 во 16.30 часот во СВР Скопје, З.В.(53) од Скопје пријавил дека во 14.20 часот, додека бил во неговиот угостителски објект во Дебар Маало, едно лице физички го нападнало,...

Црна хроника 13.01.21 | 11:59

Гостиварец натепал девојка, полицијата го лишила од слобода

Дваесетгодишен гостиварец синоќа е лишен од слобода откако бил пријавен дека во два наврати тепал девојка и најверојатно ќе биде осомничен за физичко насилство. Според...

Црна хроника 12.01.21 | 16:13

Директорот на Охридската болница се пресметувал со момчето на цимерката на неговата љубовница

Вистинска насилна љубовна драма се одвивала синоќа во Охрид а централен лик бил ни помалку ни повеќе директорот на охридската болница Горан Балевски –објави Лидер...

Црна хроника 10.01.21 | 17:52

Тепачка во трговски центар во Чаир

На 09.01.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека во трговски центар на подрачје на Чаир е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ж.Ш.(60) и Р.М.(36), двајцата...

Скопје 09.01.21 | 17:33

Насилникот во ЈСП имал богато искуство: Претходно претепал службеник кој го фатил без билет

Лицето кое е приведено во полициска станица по вчерашниот „Инцидент“ во абвтобус на ЈСП кога се заканувал со сечење глави и фрлање во киселина – имал историја со повеќе...