Ознака: температури
Сервиси 25.02.19 | 12:56

Доаѓаат потопли денови: Од утре пролетни температури

Пораст на дневните температури што ќе достигнат и до 20 степени најавуваат од утре метеоролозите. Од УХМР информираат дека до петок ќе биде претежно сончево со значителен...

Сервиси 06.01.19 | 08:42

Смрзнувачка ноќ пред Бадник: Температурата се спушти до -21 степен

Студено утро во Македонија со температура што се спушти до минус 21 степен во Битола. Во Берово се измерени -17 Берово, -15 во Струмица, -14 во Прилеп и Демир Капија, -12 во Лазарополе...

Сервиси 05.01.19 | 22:58

Кочан ладно: Ова е најстудена ноќ во Македонија зимава

Ова се температурите низ Македонија вечерва. Измерени се најниски -15 степени во Прилеп, -14 степени во Дебар и -13 во Делчево со што ова се вечерва најстудените градови. Вее...

Свет 27.12.18 | 22:00

49 степени во Австралија

По божикните празници, Австралија ја погоди топлински бран, со температури до 49 Целзиусови степени. Во западниот дел на Австралија се прогнозираат температури над 47...