Ознака: телохранител
Семејство 17.10.22 | 17:29

Телохранителот на Анџелина Џоли и Бред Пит откри зошто дал отказ по 17 месеци

Поранешниот телохранител на Анџелина Џоли и Бред Пит, Марк Билингем, се откажал по 17 месеци работа. Неодамна откри зошто. Кога ја напуштив армијата во 2007 година, завршив...

Калеидоскоп 24.08.22 | 23:21

Телохранителот на принцезата Дајана, кој единствен преживеа во несреќата работи во АстраЗенека

Единствената личност која ја преживеа несреќата со голема брзина во која загина принцезата Дајана, е фотографирана за прв пат по пет години кога се наближува 25-годишнината...

Балкан 17.03.21 | 09:42

Се самоуби телохранител на Ердоган

Полицаецот Мехмет Али Булут, стациониран во Управата за претседателска заштита, пронајден е мртов во вторникот, во својот стан. Како што јавија турските медиуми, се...

Црна хроника 23.12.20 | 17:28

Поранешен телохранител на Заеви осуден поради тепање на Бугарин

Струмичанецот Александар Барабановски, лице блиско до премиерот Зоран Заев и неговиот брат Вице Заев, е казнет со 150 евра затоа што натепал Бугарин во Струмица, пишува...

Црна хроника 08.11.19 | 19:42

Градоначалникот на Бутел демантира дека има телохранител и дека е поврзан со инцидентот

Градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски бара да се демантира веста објавена на медиумите дека „Телохранителот на градоначалникот на Бутел до бессознание...

Црна хроника 07.11.19 | 12:07

Телохранителот на градоначалникот на Бутел до бессознание претeпaл вработен во Општината

При завршување на работното време во вторникот, насилничка група предводена од Мони Вуќељ, личен телохранител на градоначаникот Велимир Смилевски, неговиот татко Агим...

Свет 01.03.19 | 20:19

На самитот Трамп – Јонг-ун победија телохранителите на Ким

Самитот на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг ун заврши неуспешно. Сепак, остави трага, барем на социјалните мрежи, каде што...

Свет 17.01.19 | 15:47

Телохранителот на Макрон што тепаше демонстранти е во притвор

Телохранителот на Емануел Макрон, претседателот на Франција кој тепаше демонстранти е во притвор  На Александер Беналу му е одреден притвор во рамки на истрагата за...