Ознака: Телеком
Економија 02.12.21 | 18:01

Телеком не функционира – невозможно да остварите телефонски повик

Корисниците на мобилната услуга на Телеком се блокирани. Не може да се воспостави контакт на мобилен телефон. -Веќе 20 минути не можам да добијам никој на мобилен. Моментално...

Економија 26.11.21 | 12:29

Сo опрема за 5Г досега покриени 11 градови, одобренија за користење од АЕК во првото тромесечје од 2022 година

Телекомуникациската компанија „Телеком“ соопшти дека продолжува со активности за поставување 5Г мрежа на целата територија на државава. Како што информираат од комапнијата,...

Македонија 07.11.21 | 16:34

Телеком чека реакција: Владата ја постави Дардишта во Одборот на директори

Македонски Телеком се оградува од ставовите на Шкодране Дардишта кои таа ги објави на Фејсбук. Македонски Телеком се оградува од приватниот став на г-ѓа Шкодране Дардишта...

Скопје 27.10.21 | 17:31

Никој не знае каде е: Шилегов потроши 420.000 евра за телефонска централа која не е инсталирана во Градската куќа

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов потрошил 420.000 евра за набавка на мрежна инфраструктура и ИП телефонија за потребите на Градската куќа на ул. „Лазар Личеноски“...

Македонија 03.02.21 | 21:42

Наместо да го штити идентитетот, Бучковски договорил во Македонија да се гледа бугарска телевизија

На состанок кој го одржал Владо Бучковски заедно со амбасадорот на Бугарија во Македонија, директорите на АВМУ и Телеком било договорено од 1 март да започне реемитување...

Економија 13.11.20 | 00:28

Битиќи: Немаме понуда за продажба на акциите на државата во Телеком, но се е можно

Вицепремиерот Фатмир Битиќи во вечерашното дебатно издание „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека немаат понуда за продажба на државните акции во Телеком, но додава дека се е...

Македонија 04.11.20 | 09:24

Секому по заслуга: Нина Ангеловска си ги повлече парите од Еуростандард банка и влезе во бордот на Телеком

Оние депоненти во Еуростандард банка што добиле инсајдерска информација за намерата на Народна банка да прогласи стечај во банката, меѓу кои е и претходната министерка...

Економија 11.08.20 | 15:25

ВМРО-ДПМНЕ го осудува партискиот реваншизам во Телеком

ВМРО-ДПМНЕ осудува партиски реваншизам спроведуван од власта. Во однос на најновите пишувања на партиски реваншизам во македонски Телеком од партијата го истакнуваат...

Економија 19.07.19 | 17:46

Измамените граѓани со лажната наградна игра да ги блокираат трансакциските сметки за да се заштитат

Измамата со лажна наградна игра преку која се крадат лични податоци и пари од сметките на граѓаните, зема замав. Оштетени граѓани се жалат дека биле измамени преку порака...

Економија 12.07.19 | 16:49

Телеком и МВР во љубов од 5,7 милиони евра

Министерството за внатрешни работи одлучи да склучи тригодишен договор со компанијата „Македонски телеком“ а.д. Скопје по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски...