Ознака: телефон
Црна хроника 01.06.20 | 13:15

Рускоска попрво ќе дозволеше да се сруши зградата на Јавното обвинителство отколку да се вештачи телефонот на Боки

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого се рљзговарал. Но...

Технологија 02.11.19 | 22:03

Овие апликации треба веднаш да ги избришете

Oперативниот систем Андроид е неизбежен кај новите модели на телефони и колку и да сме задоволни (или незадоволни) со него, постојат апликации кои можеби ги имате на...

Македонија 23.10.19 | 09:43

Стариот телефон на Заев е во Струмица, ќе се дознае ли дали му пишувале обвинетите во „Рекет“?

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот. Сепак, дали знаел за изнудата...

Македонија 20.10.19 | 11:21

Кај Боки 13 во телефон пронајдени пораки од осомничена со суми од 3.000, 5.000,10.000…

Обвинителството за организиран криминал и корупција за истрагата „Рекет“ има во раце вибер пораки испратени од една од осомничените за измамите од Меѓународниот...

Калеидоскоп 10.09.19 | 21:47

Мајка ги продала новородените близначиња за да си купи мобилен

Неименувана мајка од Кина ги продала своите новородени близначиња за 7 400 фунти за да си ги отплати долговите на кредитните картички и да си купи мобилен. Машките бебиња...

Македонија 16.08.19 | 22:20

Српски телеграф: Боки правел оргии со српски политичар

Во телефонот на македонски водител и поранешна реалити ѕвезда Боки 13 полицијата пронајде шокантна преписка со еден српски политичар, објави Српски телеграф. Пронајдени...

Македонија 23.07.19 | 14:12

Девојката на синот била лицето на кое Јанева го „подарила“ телефонот

Телефонот кој специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева наводно го изгубила бил пронајден кај нејзината потенцијална снаа, поточно девојката на син и, брифираат...

Македонија 15.07.19 | 23:30

Телефонот на Јанева треба да даде информации за истрагата против Боки 13

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од...

Македонија 15.07.19 | 22:02

Одземен мобилниот телефон на Катица Јанева

Доцна вечерва полиција по налог и го одзела мобилниот телефон на Катица Јанева, потврдуваат за ТВ21 од ОЈО. Неофицијално дознаваме дека полиција влеглаа и во станот на...

Македонија 04.05.19 | 10:39

Телефонски броеви за пријавување повреда на избирачко право

Во канцеларијата на Народниoт правобранител утре, на денот на одржувањето на вториот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник за...

Свет 10.04.19 | 11:58

Девојка почина во када од струен удар – во едната рака држела мобилeн телефон приклучен во струја

Русинката Анастасија (20) била пронајдена мртва откако настрадала од струен удар предизвикан од мобилниот полнач, пишува „Сан“. Несреќната девојка ја пронашла нејзината...

Естрада 30.12.18 | 12:24

Нејзиниот глас последен го слушна: Само воздивна и рече, ќе се видиме ако дозволи Бог!

-Се сакавме меѓусебно. Секогаш долго разговаравме за се, дури и ме повика од Австралија. Исто така разговаравме и таа ноќ пред да замине за Хрватска, а јас уште тврдам...