Ознака: техеран
Свет 09.01.20 | 22:12

Трудо: Имаме докази што покажуваат дека авионот бил соборен со иранска ракета

Премиерот на Канада, Џастин Трудо на денешната прес-конференција изјави дека украинскит Боинг 737, според разузнавачки информации од разни извори, бил соборен од иранска...

Свет 09.01.20 | 21:47

Авионот бил случајно соборен од ирански ракети?

Украинскиот авион што вчера се урна во Иран, при што погинаа сите 176 патници и членови на екипажот во него, најверојатно случајно е соборен од иранската Противвоздушна...

Свет 08.01.20 | 13:55

Објавија, па ја повлекоа изјавата дека причина за падот е дефект на моторот

Амбасадата на Украина во Иран го замени соопштението за причините за падот на авионот во Техеран во кое се исклучува терористички или ракетен напад како причина за...

Свет 08.01.20 | 08:33

Вознемирувачки снимки од падот на боингот во Техеран – загинаа 176 лица

На социјалните мрежи веќе се објавуваат вознемирувачки видео снимки од урантиот украински авион Боинг 737 откако истиот по полетувањето набрзо од аеродромот во Техеран...

Свет 08.01.20 | 08:13

„Боинг“ со 176 лица се урна по полетувањето од Техеран, нема преживеани

Украински „Боинг 737“ во кој се наоаѓаа 176 лица, се урна по полетувањето од техеранскиот аеродром. Иранската Црвена полумесечина соопшти дека не постојат шанси да се...

Свет 07.01.20 | 09:52

Британија го намалува персоналот во амбасадите во Техеран и во Багдад

Велика Британија го намали персоналот во амбасадите во Ирак и во Иран на минимум, по убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани во американски воздушен напад, јави...

Свет 12.11.19 | 18:54

Поради загадувањето на воздухот затворени основни училишта

Поради високото ниво на загадување на воздухот во Техеран, иранската Влада донесе одлука да ги затвори сите основни училишта во главниот град, каде живеат 10 милиони...

Свет 28.05.19 | 22:13

Поранешниот градоначалник на Техеран призна: Ја убив втората жена

Полицијата денеска го уапси поранешниот градоначалник на Техеран, Мохамед Али Наџафи, по признавањето дека убил една од своите сопруги со пиштол во нивниот дом, јави...

Свет 14.01.19 | 09:44

Се урна „Боинг 707“, нема преживеани

Товарен авион „Боинг 707“, со десетчлен екипаж денеска се урна во Иран. Нема преживеани. #BREAKING : #BREAKING : #IRAN : Boeing 707 Owned By Iranian Army Crashed Due To Technical Malfunction In #Karaj 10 People Were On Board Were...