Ознака: театри
Култура 10.03.21 | 16:44

Како да се работи во услови на пандемија? Директорите на театарите се сретнаа со министерката Стефоска

Министерката за култура Ирена Стефоска денеска се сретна со директорите на театарските институции, со кои разговараше за предизвиците со кои се соочуваат овие национални...

Македонија 27.05.20 | 22:02

Градинките веројатно ќе отворат од 15 јуни, наскоро план за кината и театрите

Терминот во кој што може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни, бидејќи до тогаш ќе биде завршен скринингот на вработените, најави министерот за здравство...

Култура 13.05.20 | 11:29

Театрите на Бродвеј остануваат затворени до 6. септември

Театрите на Бродвеј остануваат затворени поради пандемијата на коронавирус до 6 септември, соопшти денеска групата Broadway League. Театрите, кои се една од најголемите туристички...

Култура 07.03.20 | 09:36

Коронавирусот ги одложи претставите во скопските театари до 13 март

Македонскиот народен театар, Драмски, Театар комедија и Театарот за деца и младинци го одложија прикажувањето претстави до 13 март, поради владината препорака за ограничување...