Ознака: тав македонија
Економија 03.11.21 | 14:34

Ќе се реновира пистата на Скопскиот аеродром, секој ден летови ќе има само од 17.30 до 9 часот наредниот ден

Концесионерот на межународниот аеродорм Скопје, ТАВ Македонија, објави дека во периодот од 28 март до 16 мај следната година ќе бидат спроведени активности за обнова...

Македонија 15.06.21 | 16:13

Заев: Стартува реализација на првите 23 проекти за граѓаните од ТАВ програмата

„Ми претставува чест и задоволство што денес ги доделуваме договорите на 23 општини за реализација на проекти за граѓаните, со вкупна вредност од 609,9 милиони денари...

Економија 03.06.21 | 14:05

По 20 години од Скопје ќе се лета за Москва

ТАВ Македонија најави дека од утре стартува директната авиолинија Скопје – Москва. Првиот лет на руската авиокомпанија „Нордвинд“ од Москва во Скопје треба да пристигне...

Македонија 23.12.20 | 20:32

Парите наменети за карго-аеродром во Штип се пренаменуваат за други инфраструктурни

Владата вечерва на седница го утврди текстот на Анексот на Договорот за концесија склучен помеѓу Република Македонија и ТАВ Македонија ДООЕЛ. -Со Анексот на Договорот...

Економија 02.10.20 | 11:27

Промени во менаџментот на ТАВ Македонија: На местото на Алпер Ерсој доаѓа Метин Батак

Досегашниот генерален директор на „ТАВ Македонија“, Алпер Ерсој. од 1 октомври ја напушти позицијата и ќе биде назначен за генерален директор на ТАВ Грузија, компанија...

Македонија 02.09.20 | 18:04

„ТАВ“ демантира дека ќе отпушта вработени

„ТАВ“ не отпушта вработени и бројката од 400 вработени е апсолутно неточна. Нема никаква логика, бидејќи функционирањето на нашите аеродромски операции не би било возможно...

Економија 29.06.20 | 14:36

„Виз Ер“ на 1 и 2 јули ги отвора аеродромите во Скопје и Охрид

Со лет на „Виз ер“ во среда се отвора Меѓународниот аеродрoм – Скопје. „Виз Ер“ ќе го отвори и аеродромот во Охрид „Свети Апостол Павле“ в четврток со лет со кој ќе...

Економија 18.03.20 | 00:08

ТАВ Македонија демантира: Има доволно сапун, хигиената на аеродромот е на врвно ниво

ТАВ Македонија демантира дека во тоалетите на скопскиот аеродром нема сапун. Додека патниците чекаат карантин, на скопски аеродром нема сапун Околу 19 часот со лет...