Ознака: татко
Естрада 04.06.19 | 12:41

Франц стана татко

Mузичарот и некогашен член на „Нокаут“, Владимир Крстевски-Франц, првпат стана татко. Франц, со неговата сопруга Ема, ја добија ќерката Мелоди. Радосната вест ја сподели...

Балкан 23.05.19 | 17:48

Хрват до смрт го претепат двегодишниот син

Ализ Хрустиќ (25) до смрт го претепал својот двегодишен син. Признал дека го тепал додека не починал, во станот во Милано и дека тоа го направил во момент на бес и под дејство...

Музика 19.05.19 | 09:45

Велко Тодевски: Цела вечер не престанав да плачам од среќа

Вчеравечер во отвореното студио на „1Тв“ посветено на „Евровизија“ емотивно јавување во живо имаше Велко Тодевски, таткото на Тамара Тодевска. Горд сум на Тамара,...

Калеидоскоп 14.05.19 | 14:03

Бритни Спирс: Татко ми ме тераше да се дрогирам, па ме смести во душевна болница

Американската пејачка Бритни Спирс (37) тврди дека нејзиниот татко Џејми (66) ја терал да се дрогира, а потоа ја сместил во установа за ментално здравје против нејзината...

Македонија 03.05.19 | 17:48

Таткото на Константин Георгиески избегнува да плати милион за данок и плати

Компанијата Дебој-Трон ДООЕЛ ОХРИД, која е во сопственост на Георги Георгиески, татко на кандиатот за градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ, на државата и должи...

Балкан 30.04.19 | 10:40

Драма во Сараево, пензиониран полицаец го убил синот

На подрачјето на општината Нови Град, Сараево, синоќа било убиено едно лице, пренесоа медиумите во регионот. Како што се дознава неофицијално, на убиството претходела...

Калеидоскоп 29.04.19 | 10:38

Синот го пронашол глумецот мртов во кревет

Познатиот глумец Џеси Лоренс Фергусон, кој се прослави со улогата на жестокиот полицаец во филмот „Жестоки момци“, почина во Калифорнија. Фергусон имаше 77 години. Него...

Свет 26.04.19 | 18:08

Срцето му пукна од тага: Три месеци по смртта на фудбалерот, почина и неговиот татко

Орасио Сала, таткото на фудбалерот Емилијано Сала, кој загина во авионска несреќа почина три месеци по смртта на неговиот син. 58-годишниот Сала починал од срцев напад...

Фудбал 26.04.19 | 13:57

Нова трагедија во семејството Сала: Таткото Хорацио почина три месеци по својот син

Три месеци по авионската несреќа во која животот го загуби аргентнскиот фудбалер Емилијано Сала се случи нова трагедија во семејството откако утрово ненадејно починал...

Свет 25.04.19 | 16:58

Уапсен таткото на бомбашите од Шри Ланка, знаел дека неговите синови ќе изведат напад!

Според најновите информации, полицијата смета дека таткото на двајцата бомбаши самоубијци кои учествувале во крвавите напади во Шри Ланка им помогал во организацијата...

Естрада 03.04.19 | 17:59

Борис Новковиќ стана татко, бебето доби име од само две букви

Педесет и едногодишниот хрватски пејач Борис Новковиќ и неговата четврта по ред сопруга, студентката по моден дизајн Ирис Волф (26), станаа родители. Среќниот пар доби...

Естрада 27.03.19 | 12:44

Турунџиева: Моите деца не знаат како изгледа некој кој е татко

Водителката Сузана Турунџиева, со емотивен статус се сети на својот покоен татко Васко, кој почина пред точно 25 години. Во едно сончево мартовско утро (наспроти сите...

Семејство 26.03.19 | 18:46

И татковците ќе одат на породилно

Породилно и за мажите, со цел добивање еднаква родова отсутност и еднакви права. Bладата во соработка со граѓанската организација „реактор“ денеска го претстави моделот...

Црна хроника 26.03.19 | 10:25

Повредите на сторителите се од сообраќајката што ја направија додека бегаа

Гоце Филиповски, таткото на прободеното момче во дискотеката во Марино, реагира на зборовите на поранешниот градоначалник Звонко Цветковски, денеска вработен во МВР,...

Црна хроника 25.03.19 | 10:32

Таткото на прободеното момче: Ги подигнав личните предмети на син ми, меѓу нив нема нож

Таткото нa момчето кое со нож беше прободено во саботата во дискотека од страна на две лица, синови на висок функционер вработен во МВР, се огласи денеска преку својот...

Естрада 22.03.19 | 22:24

Шоканти детали од братот на Кевин Спејси: Татко ни беше нацист, кој нè тепаше и силуваше до бесвест

Постариот брат на Кевин Спејси, Рендал Фовлер, вели дека педофилскиот скандал во кој е вмешан неговиот брат воопшто не го изненадува, имајќи го предвид мрачното минато...

Црна хроника 14.03.19 | 20:57

Таткото на Саздо со потресни зборови

Судењето за смртта на младиот Саздо продолжи денеска, а Насер Рауфи и Асмир Алиспахиќ, адвокатите на обвинетите Бесир Беља и Скендер Демири, ја спорат лиценцата на вештакот...

Црна хроника 13.03.19 | 17:35

Тринаесетгодишно девојче од Скопје во повеќе наврати силувано од нејзиниот татко

Ноќеска околу 02 часот во полициска станица, 13 – годишно девојче од Скопје пријавило дека во повеќе наврати била физички, психички и сексуално злоставувано од нејзиниот...

Семејство 09.03.19 | 23:50

Син (11) го застрелал таткото полицаец: Родителите му ги забраниле видео игрите, тој зел пиштол и пукал

11-годишно дете е обвинето за обид за убиство на својот татко, откако родителите му ги одзеле видео игрите. Момче од Индијана од службеното возило на својот татко, кој...

Балкан 02.03.19 | 19:57

Многу ги сакам, ама не спиев со денови: Се огласи таткото монструм кој си ги фрли децата од прозор

Случајот со Јосип Роџак, 54- годишниот Хрват кој своите четири деца ги фрли од прозор на бетон го потресе целиот регион. Во текот на вчерашниот ден тој дал изјава за полицијата,...