Ознака: ТАТ
Македонија 27.10.21 | 17:17

Штедачите од ТАТ по 24 години ќе бидат обештетени веднаш штом ВМРО-ДПМНЕ ја превземе власта на централно ниво, објавуваат тие

Во изјава за медиумите штедачите од пропаднатата битолска штедилница ТАТ, денеска објавија дека постигнале договор со ВМРО-ДПМНЕ, со кој конечно по 24 години ќе бидат...

Економија 13.10.21 | 15:17

Штедачите од ТАТ: Од СДСМ два пати бевме ограбени и излажани, гласајте за ВМРО-ДПМНЕ за да дојде крај на голготата

Измамените штедачи од штедилницата ТАТ, во разговори со ВМРО-ДПМНЕ, постигнале договор дека ќе бидат обесштетени кога партијата ќе ја преземе извршнаѕа власт. На почетокот...

Економија 20.10.20 | 09:23

Милошоски: Дали Еуростандард банка е втор ТАТ?

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејсбук праша дали Еуростандард Банка е втор ТАТ и кои фирми имале корист од милионски кредити, дали овие фирми биле блиски до фамилијата...

Економија 16.08.20 | 13:42

Кочоска: Зад пропаѓањето на „Еуростандарт“ има скриени бизнис интереси на одредени структури

Секогаш кога СДСМ управува со државата пропаѓаат банки и имаме изневерени штедачи. Секогаш кога СДСМ раководи со буџетот имаме скандали и корупција поврзана со финансиското...

Вести 28.06.20 | 15:47

Мицкоски се сретна со штедачите од пропадната штедилница ТАТ

Во Битола се видов со штедачите од пропаднатата штедилница ТАТ. Тажна судбина на многумина кои загубија се во животот. Во тоа време Радмила Шекеринска беше функционер...

Македонија 06.09.19 | 18:56

Зеколи: „Рекет“ се заташкува на ист начин како и „ТАТ“

Скандалот „Рекет“ се заташкува исто како на аферата со пропаднатата битолска штедилница ТАТ во 1997 година, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, кој предупреди...

Твитови 22.08.19 | 13:58

СДС преку Соња ТАТ го пљачкаше народот, сега истите уништуваат на пософистициран начин