Ознака: Тамара
Црна хроника 27.01.20 | 15:26

Пресврт на судењето за смртта на Тамара: Мајка ѝ не го зеде решението за одобрени пари за лекување

За малата Тамара Димовска која почина пред пет години и било обезбедено и решение и пари за лекување во болницата Медипол во Турција, но нејзината мајка не го подигнала...

Македонија 21.10.19 | 23:18

Јавно обвинителство: Ќе биде назначен друг обвинител за случајот на Тамара, не се повлекуваме

Во објавени текстови кои имплицираат дека „обвинителката се повлекува од случајот за малата Тамара”, има наводи кои не кореспондираат со точните факти. Имено се наведува...

Црна хроника 21.10.19 | 20:24

Обвинителката се повлече од случајот за малата Тамара Димовска

Обвинителката Наташа Гоџовска се повлекува од случајот со малата Тамара Димовска. Без образложение денеска не се појави на рочиштето против 12 темина обвинети, а само...

Твитови 05.07.19 | 23:26

Тамара, или ќе бидеш домаќинка по влечки, која готви компир манџа во летна кујна, или славна пејачка!


Музика 05.07.19 | 18:33

Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп

Тамара Тодевска, македонската пејачка ги откажа закажаните концерти во Охрид и во Прилеп поради притисок на јавноста. Таа својата одлука ја соопшти на фејсбук, објаснувајќи...

Македонија 04.07.19 | 16:38

Интонирањето на химната од страна на Тамара беше начин да се удоволи на погрешните политики на Заев

Интерпретацијата на македонската химна од страна на Тамара Тодевска, при што, намерно или не, беа изосѕавени имињата на македонските револуционери, беше тема на разховор...

Македонија 04.07.19 | 11:26

Според законот Тамара треба да плати парична казна

Ако Тамара Тодевска вчера настапила како правно лице на настанот во американската амбасада покрај со членот 178 од Кривичниот законик таа и правното лице кое го потпишала...

Твитови 20.05.19 | 15:44

Каци бе Тамарче?

Каци бе Тамарче?!? Види сликава на Евровизија со Тоше во Истанбул 2004 г. Ти си ова или…?!? pic.twitter.com/513XI1hBvf — Димко Македонецот (@2Lapev) May 19, 2019

Музика 20.05.19 | 14:13

Со кого Тамара ќе сними дует после Евровизија?

Тијана Дапчевиќ викендов беше гостинка во емисијата „Премиера – викенд специјал“ и зборуваше за учеството на нејзината сестра на Евровизија. Таа е презадоволна од...

Музика 20.05.19 | 12:33

Човекот што не ја чекаше Тамара на скопскиот аеродром

Најретвитнато видео последниве 24 часа е она во кое репортерка на 1тв прашува граѓанин затекнат на скопскиот аеродром дали ја чека Тамара на враќање од Евровизија. Одговорот...

Балкан 19.05.19 | 13:56

Грчките медиуми за настапот на Тамара: Големото изненадување на Евровизија!

Не беше меѓу првите 10 на обложувалниците, но направи изненадување“; „Песната може да ја сметаа за аутсајдер, но се покажа дека има динамика“, се дел од коментарите во...

Музика 11.05.19 | 17:23

Одлично осветлување, прекрасна изведба, моќен глас – втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019

На втората проба Тамара и нејзиниот тим кој ја придружува на Евровизија повторно се покажаа одлично, а на официјалниот евровизиски сајт беа објавени фотки и видео од...

Музика 07.05.19 | 16:18

Моќен настап на Тамара на првата проба во Тел Авив

Погледнете ја првата проба на евровизискиот настап во Тел Авив на македонската пејачка Тамара.

Естрада 17.04.19 | 21:34

Тамара низ солзи: Влатко Илиевски беше светла точка во мојот живот

Тамара Тодевска се расплака во емисијата „Б со точка“ кај легендарниот радио и ТВ водител и диџеј Драган Б.Костиќ. Поп-пејачката ја совладаа емоции кога Костиќ ѝ покажа...

Естрада 05.01.19 | 09:55

Тијана Дапчевиќ: Имам трема кога пее Тамара!

Дека сестринската љубов е навистина голема доказ се двете позната дадички Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска. Освен што си се поддршка кога е кариерата во прашање, тие...

Семејство 17.12.18 | 16:40

Тамара веќе размислува за трето дете?

Македонската пејачка Тамара Тодевска пред пет дена се породи по вторпат, кога на свет го донесе синот Дарен, а веќе размислува за трето дете. За официалната веб страници...