Ознака: Талент
Музика 10.10.20 | 22:14

Запознајте го шестгодишниот пијанист кој го свири Рахмањинов

Кога Гијом Бенолиел седнува на столчето за пијано и вежба италијанска Полка на Рахмањинов за претстојниот концерт, неговите нозе висат во воздухот. Во кариерата запознав...

Астро 27.09.20 | 12:00

Секој хороскопски знак има скриен талент: Кој е вашиот?

Според астрологијата, секој од знаците има скриен талент и одредени вештини со кои може да изненади. Дознајте кои се вашите според зодијакот: ОВЕН – танцување Можеби...

Калеидоскоп 20.01.19 | 10:44

Кралицата Елизабета била автомеханичар

Сите имаме по некој талент, но какви таленти се кријат кај членовите на британското кралско семејство? Покрај тоа што се вклучени во кралските должности, тие поседуваат...

Калеидоскоп 02.01.19 | 16:07

Папата Франциско го откри својот талент и ја воодушеви публиката

Папата Франциско денес уживаше во настапот на кубанскиот национален циркус кој настапи пред генералната публика во Ватикан и порача да продолжат со својата мисија...

Сцена 27.12.18 | 20:15

Се појави стара снимка, ќе се изненадите каков талент има Меган Маркл

На Јутјуб се појави снимка од Меган Маркл која датира од 1998 година. Сегашната војвотка, тогаш 17годишна тинејџерка, пее божиќен дует со својата пријателка, актерката...