Ознака: таксист
Црна хроника 10.05.19 | 15:37

Таксист нападнат вчера во село Љуботен

Вчераутро во Полициската станица Чаир, А.П. (59) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 00,15 часот во с. Љуботен дошол со такси возило во кое превезувал патник. Во еден...

Црна хроника 24.02.19 | 10:46

МВР со детали за починатиот скопски таксист

58-годишниот М.П. е таксистот кој вчера беше пронајден починат во своето такси возило „Фиат Линеа“, а случајот во полиција го пријавил случаен минувач. Според МВР таксито...

Црна хроника 01.01.19 | 17:17

Таксист од Битола одбил да качи патници, тие го нападнале

Синоќа околу 23 часот, такси возач Д.К. (42) од Битола, пријавил дека околу 21 часот отишол на улица “Козара” во Битола да земе патници, но бидејќи биле поголема група...

Црна хроника 21.12.18 | 22:45

Полукружно преку две ленти, таксист се забил во мотоциклист

Тешка cooбpaќајна нecpeќa се случи попладнево на улицата „Тодор Александров“, која води кон населбата Водно, откако таксист обидувајќи полукружно да заврти на две полни...

Црна хроника 17.12.18 | 16:04

Тетовски таксисти се пресметале со тврд предмет и нож, двајцата завршиле на Клиника

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против К.М. (55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“...