Ознака: таксист
Црна хроника 18.12.21 | 17:04

Tаксист нападнал патник

Триесет и четиригидшен скопјанец бил нападнат од страна на такси возач, информираат од МВР во дневниот билтен. Причина за случајот, како што велат од полицијата, било...

Црна хроника 16.10.21 | 11:46

Гевгеличанец со табла „такси“ пренесувал тројца илегалци од Куба

Одделението за прекуграничен криминал, миграции, реадмисија и странци Гевгелија поднесе кривична пријава против Д.П.(43) од Скопје, поради постоење основи на сомнение...

Црна хроника 28.07.21 | 22:35

Претепан таксист пред трговски во Аеродром

Вчера во 14.00 часот во СВР Скопје, Д.С.(59) од Скопје пријавил дека пред трговски центар во Аеродром, додека бил застанат со своето такси возило, бил физички нападнат од едно...

Калеидоскоп 14.03.21 | 12:58

Три агресивни жени антимаскерки нападнале таксист – му кашлале в лице, му ја извадиле маската

Три многу агресивни жени нападнале возач на Убер во неговото возило кога им рекол да стават маски. Жената во средина и го послушала до одреден степен, но се чини дека...

Црна хроника 18.02.21 | 18:03

Таксист ограбен од патник со остар предмет

На 17.02.2021 во 20.55 часот во Полициската станица Чаир, С.Ф.(43) од Скопје, вработен како таксист, пријавил дека околу 20.15 часот на бул.„Никола Карев“, додека управувал патничко...

Црна хроника 29.01.21 | 10:42

Скопски таксист в скут превезувал дрога

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против скопјанец на возраст од 52 години, вработен во такси компанија, поради основано сомнение дека сторил кривично...

Скопје 05.08.20 | 19:01

Камерите го фатија: Таксист краде пакет пиво од пред дуќан

На социјалните мрежи се споделува видео од продавница во Скопје. На снимката се гледа како таксист краде пакет од пред дуќанот додека продавачот услужува друг муштерија. Таксистот...

Црна хроника 19.03.20 | 20:52

Taксист си товари бекатон плочки оставени покрај градилиште

Видео на кое маж во багажникот на такси-возило товари бекатон плочки оставени покрај патот ја налути јавноста. Видеото беше објавено на групата „Ѕид на сообраќајниот...

Црна хроника 01.03.20 | 18:51

Поради кавга на семафор тaксист нападнат со бекатон плочки, возвратил со газење

Ноќва во 03,40 часот било пријавено дека на ул.„Анастас Митрев“, Аеродром, поради недоразбирање во сообраќајот, на Ф.Д.(37) од Скопје кој управувал такси возило со скопски...

Црна хроника 21.12.19 | 18:35

Таксист нападнал шофер на „Партизанска“

Вчера во 12.50 часот во СВР Скопје М.Т.(35) од Скопје пријавил дека околу 12.20 часот на бул.„Партизански одреди“, поради претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички...

Црна хроника 14.12.19 | 11:18

Чаирчани ограбиле таксист во 4 часот наутро

Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за имотни деликти и малолетничка деликвенција – Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција „Чаир“ ќе поднесе...

Црна хроника 24.10.19 | 12:02

Приведени тројца млади лица, на пола пат за Кичево го нападнале таксистот и му го одзеле возилото

Три лица, од кои едниот малолетник, во текот на вчерашниот ден се приведени во полициската станица во Кичево поради извршен физички напад врз такси возач. Околу 22:00 часот...

Црна хроника 23.10.19 | 22:37

Таксист ограбен од патникот кој го возел до Јурија

Ноќеска околу 01 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека синоќа во с. Батинци, скопско, во близина на месноста викана „Јурија“, на З.Д. (53) од Скопје, таксист,...

Црна хроника 26.07.19 | 15:28

Добрила Стефановска е девојката која вчера ја нападна таксист, МВР утврдуваат кривична одговорност

Ме навредуваше и ме нападна зошто не сакаше да ми раситни пари за такси услугата, вели триесетгодишната Добрила Стефановска за Канал 5  објаснувајќи ја причината за...

Скопје 21.06.19 | 11:38

Ни столпчиња не се за стока

На Ѕидот на сообраќајниот срам е споделено видео на кое убаво се гледа како таксист корне столпче за да може да паркира на тротоар. Нели, столпче поставено на тротоарот...

Македонија 11.06.19 | 14:29

Мицевски: Барајте го дилерот на Богоевски, не таксистот

Нормално е пратеник да поднесе одговорност, ако е фатен во незаконски дејанија – рече Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ денеска на собраниската...

Црна хроника 27.05.19 | 11:30

Нападнат таксист од Скопје

Таксист бил жртва на физички напад од страна на непознато лице. Напаѓачот бил со другар кој одбил да му плати на таксистот за извршената услуга. На 26.5.2019 година во 4:45...

Македонија 20.05.19 | 19:45

Се јави таксистот на Павле, пратеникот доби “синџир”

Откако премиерот го заштити а обвинителството не најави истрага за набавка на дрога твитерџиите започнаа шега на сметка на пратеникот Павле Богоевски. Според информациите...

Црна хроника 19.05.19 | 21:09

Тргнале да бегаат од такси, едниот се вратил и го нападнал таксистот

Вчера околу 04 часот во Полициското одделение Петровец, А.Ј. (31) од Скопје пријавил дека во населба Илинден бил физички нападнат од непознато лице. Според пријавеното,...

Македонија 16.05.19 | 21:13

Се бара дилерот на Павле – нелегалниот бизнис легален за него и неговите клиенти

Иако пратеникот Павле Богоевски денеска бил во Јавното обвинителство да се пријави дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател, според извори на „Фокус“...