Ознака: свештеник
Здравје 26.10.20 | 13:50

Почина свештеник на МПЦ од Ковид-19

На инфективното одделение во велешката болница утрово почина маж на возраст од 58 години како последица од Ковид-19. Тој бил примен во болница пред четири дена. Од Батали.нет...

Калеидоскоп 09.08.20 | 20:10

Екплозијата срамни сè околу, но во православната црква во Бејрут негибнат остана олтарот

Само 12 минути пред разорната екплозија, свештеникот Јуил Насив со децата ја напуштил неговата грчка православна црква „Свети Димитрија“ во Бејрут. По силниот удар,...

Фудбал 12.07.20 | 21:30

Свештеник со кандило ги благословуваше головите во Москва

Еден свештеник пред почетокот на натпреварот од руската Премиерлига помеѓу Локомотив Москва и Уфа, ги осветуваше и благословуваше стативите и пречките на головите...

Калеидоскоп 19.05.20 | 23:47

Свештеник со пластичен пиштол прскал верници со света вода

Отецот Тимоти Пелк, свештеник од Мичиген стана онлајн сензација откако се одлучи малку да се забавува за Велигден и тоа почитувајќи ги препораките за физичка дистанца,...

Калеидоскоп 26.04.20 | 22:09

Од короновирус почина свештеникот што тврдеше дека Бог е поголем од вирусот

Бискупот Џералд Глен, пастор и основач на Евангелистичката црква „Ново Спасение“ во Вирџинија, починал во саботата од компликации од заразата со коронавирус, соопшти...

Калеидоскоп 25.03.20 | 09:26

Лежел во болница на респиратор, кога довеле момче кое тешко дишело-поради она што го направи умре, а сите му се поклонуваат

Членовите на парохијата на Џузепе Берардели знаеле за недостаток на респиратоти во Италија која се борела против Ковид 19, па несебично се здружиле да му купат еден. Џузепе...

Калеидоскоп 12.12.19 | 14:30

Свештеник „плесна“ репортеката по задникот, погледнете ја реакцијата

Тркач рекреативец доби доживотна забрана за настап на трки и маратони од спортскиот сојуз на Савана откако во директен пренос ја удри новинарката по задник додека известуваше...

Свет 03.11.19 | 14:44

Свештеник убедил двајца мажи да ја силуваат неговата бивша љубовница

Свештеник на суд рекол дека не му е јасно зошто го направил тоа и дека тој за себе има сосема поинаква слика. Неговата сопруга размислувала да го остави… Свештеникот...

Црна хроника 20.08.19 | 20:15

Зошто Боки 13 и неговиот татко не се обвинети за напад на свештеник на МПЦ?

Скромно семејство на свештеник на најголем христијански празник е жртва на насилници, а како што ќе покаже времето и на моќни фигури од светот на шоу бизнисот, политиката...

Калеидоскоп 19.07.19 | 19:22

Го турна свештеникот зошто рече дека дебелите жени не одат во рајот

Видео од инцидент кое стана вирално, прикажува жена која нападна популарен свештеник во Бразил за време на неговото обраќање на затворањето на религиозен камп во Сао...

Калеидоскоп 19.07.19 | 11:38

Свештеник рекол дека дебелите жени не одат во рајот, па една жена го турнала од сцената

На социјалните мрежи се појави видео од Бразил, Сао Паоло, на кое се гледа како пред бројната публика една жена се качува на сцената и го турка свештеникот, по неговата...

Калеидоскоп 23.03.19 | 21:02

Свештеник во Монтреал избоден за време на утринската миса

Еден свештеник бил прободен за време на утринската маса во капелата „Свети Јосиф“ во Монтреал, информира полицијата. Тој бил однесен во болница, а осомничениот напаѓач...

Калеидоскоп 14.03.19 | 20:02

Свештеник педофил e пронајден мртов во својата куќа

Американскиот свештеникот и педофил Џон Капарели (70) е убиен во својата куќа во Невада под сомнителни околности, а според пишувањата на медиумите, изнајмувал машки проститутки. Капарели...