Ознака: свекрва
Свет 24.02.21 | 10:29

Обесиле жена што починала од срцев удар, само за сврквата да може да ѝ го тргне столчето од под нозе

Иако починала од срцев удар моменти пред да ја обесат поради убиство, жена од Иран била ставена на јажето за бесење само за мајката на убиениот да го добие правото да...

Црна хроника 20.10.20 | 13:35

Снаа физички ја нападнала свекрвата во семејниот двор во Тетово

Физички напад од сопствената снаа вчера пријавила тетовка на полицијата. Седумдесет и тригодишна жителка на тетовско село вчера во 9 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавила...

Калеидоскоп 08.08.20 | 11:08

Ние мака мачиме, таа ужива! Свекрва ми има 43 години, пеколно е

Имам млада свекрва, Марина. Тaa има само 43 години. Се омажила рано. Имала само 18 години кога го родила мојот сопруг Раде, а една година подоцна неговиот брат Адам. Таа и...

Естрада 18.12.19 | 12:12

Мајката на Дарко ја исфрли Марина од домот

Иако имаат петмесечен син, а таа постојано беше крај него додека тој се опоравуваше од тешката сообраќајна несреќа лани, Марина Гагиќ нема доверба во нејзиниот свршеник...

Македонија 10.12.19 | 12:13

Несесерот со парите за Боки бил H&M од свекрвата на Камчева

Бојан Јовановски ја праша Ана Камчева да го објасни несесерот во кој биле дадени парите во неговиот дом во населбата Орман. Несесерот беше од марката H& M во светла...

Црна хроника 28.11.19 | 21:58

Свекрвата ја претепала, сопругот ѝ рекол ќе ја убие

Нападната жена пријавила инцидент ноќеска во 1:15 часот во СВР Скопје. Како што соопшти МВР денеска, К.С.(29) од село Мирковци, скопско, пријавила дека на вчера околу 21 часот...

Балкан 05.10.19 | 21:54

Марјана си ја отрула свекрвата, па се исповедала кај оџа

Обвинителството за тешки злосторства на Албанија бара 35 години затвор за Марјана Цмета, обвинета дека ја отрула свекрвата со отров на 30 април 2018 година. Убиството на...

Семејство 04.08.19 | 19:46

Невестава мора да е светица штом ја трпи оваа свекрва

Свадбена фотографија споделена на социјалната мрежа „Редит“ предизвика бурни реакции кај сите што ја видоа. Мајката на младоженецот си направи иста фризура како невестата,...

Семејство 04.07.19 | 09:44

Бремена снаа ја убила свекрвата со вила, се расправале поради ручекот

Бремена снаа од Србија ја убила свекрвата во дворот на семејната куќа поради расправа околу ручекот. Кристина Кулчар (31), која е во шестиот месец од бременоста, ја убила...

Црна хроника 13.05.19 | 11:03

Пијан Србин и се заканувал да поранешната баба, завршил во станица

Вчера во Полициската станица Гевгелија, Ј.П. (69) пријавила дека нејзиниот поранешен зет С.К. (46), српски државјанин, откако се довел во алкохолизирана состојба упатил закани...

Економија 20.02.19 | 10:58

Награда за Старова: Свекрвата поставена за в.д. директор во „Коменски“

Маја Старова, свекрва на Нола Исмајлоска Старова, е поставена за в.д. директор на основното училиште „Јан Амос Коменски” во Карпош, дознава „Лидер“ од извори во Министерството...