Ознака: свекрва
Семејство 04.08.19 | 19:46

Невестава мора да е светица штом ја трпи оваа свекрва

Свадбена фотографија споделена на социјалната мрежа „Редит“ предизвика бурни реакции кај сите што ја видоа. Мајката на младоженецот си направи иста фризура како невестата,...

Семејство 04.07.19 | 09:44

Бремена снаа ја убила свекрвата со вила, се расправале поради ручекот

Бремена снаа од Србија ја убила свекрвата во дворот на семејната куќа поради расправа околу ручекот. Кристина Кулчар (31), која е во шестиот месец од бременоста, ја убила...

Црна хроника 13.05.19 | 11:03

Пијан Србин и се заканувал да поранешната баба, завршил во станица

Вчера во Полициската станица Гевгелија, Ј.П. (69) пријавила дека нејзиниот поранешен зет С.К. (46), српски државјанин, откако се довел во алкохолизирана состојба упатил закани...

Економија 20.02.19 | 10:58

Награда за Старова: Свекрвата поставена за в.д. директор во „Коменски“

Маја Старова, свекрва на Нола Исмајлоска Старова, е поставена за в.д. директор на основното училиште „Јан Амос Коменски” во Карпош, дознава „Лидер“ од извори во Министерството...