Ознака: студено
Сервиси 11.03.21 | 12:03

Од недела повторно дожд и ветер

Нов влажен бран со дожд и ветер се очекува од недела вечер кога ќе има локални врнежи од дожд, кои веќе во понеделник ќе се прошират низ целата држава и на места ќе бидат...

Сервиси 03.03.21 | 15:24

За викендот нов студен бран, а на планините снег

До четврток времето во нашата држава ќе се задржи претежно сончево и топло преку ден со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 19 степени....

Сервиси 11.02.21 | 17:04

УХМР најавува силен ветер со брзина и над 70 км/час

Управата за хидрометеоролошки работи алармира дека до крајот на денот и во текот на ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој вдолж Повардарието повремено...

Сервиси 17.01.21 | 08:18

Денеска „сонце со заби“

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и студено. Во северните делови променливо облачно, во текот на ноќта со услови на места да провејува слаб...

Интима 24.01.20 | 23:09

Што му се случува на вашиот пенис кога температурите се под нула?

Машкиот полов орган е сочинет од сунѓересто ткиво, а познато е дека сунѓерот може да се собере и да стане помал од што е. Сунѓерестото ткиво на пенисот е исполнето со...

Економија 07.11.19 | 17:10

Ладни радијатори во ноември, сметки исти, граѓаните лути, надлежните работеле по правила

Со ладни радијатори во своите домови, па и фирми се соочуваат скопјани кои се греат на централно греење. Иако грејната сезона започна пред три недели, во вечерните часови...

Сервиси 19.09.19 | 20:14

В сабота зима

Под влијание на влажна и студена воздушна маса од север, во текот на претстојната ноќ во поголем дел од државава ќе има повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат...

Сервиси 29.03.19 | 09:21

Во Берово утринава беше минис седум

Температури утрово се спушти под нулата во Берово, Скопје-Петровец, Струмица, Крива Паланка, Маврово, Демир Капија, Крушево и Лазарополе. Наместа температури под нулата...

Сервиси 26.03.19 | 23:51

Ова се температурите пред полноќ, пред нас студена ноќ

Не чека постудена ноќ, од утре веќе дожд и снег на планините. Температурите до петок паѓаат за 10 степени. Ова е состојбата пред полноќ низ Македонија, во Скопје сече ветер.