Ознака: струја
Сервиси 27.10.20 | 08:38

Без струја делови на Чаир, Аеродром и Карпош

Од „ЕВН Македонија“ инфрмираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Чаир, Аеродром и Карпош. Во периодот од 8 до 13.30 часот, без електрична енергија ќе останат...

Сервиси 26.10.20 | 08:46

Без струја денеска ќе останат жителите на повеќе скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без струја во различни временски периоди ќе останат корисниците во неколку населби во Скопје, информира...

Македонија 11.10.20 | 20:42

Протестите на ВМРО-ДПМНЕ добиваат на масовност, во вторник освен во Скопје, ќе се протестира и во Охрид и Прилеп

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ во вторник 13.10.2020 во 18:00 часот, ќе се одржат протести со возила против поскапувањето на струјата во Охрид, Прилеп и Скопје. Граѓаните во...

Сервиси 09.10.20 | 08:14

Без струја делови од четири скопски општини

Во одредени од денешниот ден без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода, Центар, Гази Баба и Карпо, иформираат од ЕВН Македонија. Во периодот од 8:00 до 11:00...

Сервиси 08.10.20 | 12:37

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Центар, Гази Баба и Карпош,...

Сервиси 07.10.20 | 08:15

Без струја ќе бидат делови од Кисела Вода, Чаир, Бутел, Илинден и Студеничани,

Од ЕВН Македонија информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Студеничани, Кисела Вода, Илинден, Чаир и Бутел. Во периодот од 9 до 15 часот без струја...

Македонија 06.10.20 | 19:34

На протестот на ВМРО ДПМНЕ: Илјадници граѓани побараа да се врати старата цена на стујата

ВМРО-ДПМНЕ денеска со поддршка од граѓаните излезе на нов протест против поскапувањето на електричната енергија. Протестот започна во 18 часот со почетна точка од Спортскиот...

Македонија 06.10.20 | 17:58

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи нов протест против поскапувањето на електричната енергија. Како што информираат од политичката партија, протестот ќе започне во 18 часот...

Македонија 06.10.20 | 08:01

Денеска нов протест против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ за денеска закажа нов протест против поскапувањето на електричната енергија. Како што информираат од партијата, протестот ќе почне во 18 часот од Спортскиот...

Македонија 05.10.20 | 21:26

Утре нов протест против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ за утре во 18 часот најави нов протест со возила, кој ќе почне од спортски центар „Јане Сандански“ до Регулаторна енергетска комисија. Овој ќе биде најновиот...

Македонија 02.10.20 | 21:23

„Доста е“ го блокира автопатот Тетово-Гостивар поради зголемената цена на струјата

Граѓанската иницијатива „Доста е“ од Тетово и овој петок со блокада на сообраќајот изрази незадоволство од тоа што е зголемена цената на електричната енергија. Вечерва...

Економија 02.10.20 | 13:23

Заев: Вредно е владата да го разгледа намалувањето на ДДВ-то за струјата

Премиерот Зоран Заев смета дека е вредно да се разгледа варијантата за намалување на данокот на додадена вредност кај електричната енергија од 18 на пет проценти, но...

Економија 25.09.20 | 21:47

Ненајавена блокада на автопатот Тетово-Скопје поради поскапувањето на струјата

Сообраќајот на автопатот од Тетово кон Скопје вечерва беше ненајавено блокиран 30-тина минути од страна на дваесетина автомобили со луѓе од дел од иницијативата „Доста...

Сервиси 25.09.20 | 08:26

Без струја ќе бидат делови од Карпош, Аеродром и Ѓорче Петров

Од ЕВН Македонија известуваат дека без електрична енергија ќе останат делови на Аеродром, Ѓорче Петров и Карпош. Од 8.30 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од делови...

Сервиси 23.09.20 | 07:35

Од утринава без струја ќе бидат делови од пет скопски општини

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба, Ѓорче Петров, Шуто Оризари,...

Скопје 22.09.20 | 23:57

Утре „пола“ Скопје без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба, Ѓорче Петров, Шуто Оризари,...

Економија 20.09.20 | 12:31

Дали незнаењето да се управува со електроенергетскиот систем ја зголеми цената на струјата?

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува дали „незнаењето да се управува со електроненергетскиот систем доведе до зголемување на цената...

Македонија 14.09.20 | 19:33

Антовски: Недомаќинското работење на власта една од главните причини за покачувањето на струјата

Во своето гостување во емисијата 24 Анализа, Стевче Андовски, член на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека актуелното покачување на цената на струјата...

Економија 14.09.20 | 19:03

Андовски: Власта ги измами граѓаните со покачувањето на струјата, улицата е единствен начин да се слушне гласот на народот

Членот на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Андовски во своето гостување во емисијата 24 Анализа на Телевизија 24 истакна дека старо-новата Влада ги измами...

Економија 13.09.20 | 10:44

Скапата струја која ја донесе Бислимовски на Заев му носи пари, а на народот сиромаштија

Скапата струја која ја донесе Бислимовски на Заев му носи пари, нови мотори, мајбах возила и удобства, а на народот сиромаштија, се вели во утринското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ....