Ознака: стојанче стоилов
Ракомет 11.07.19 | 12:28

Карачиќ и Стоилов ја имаат најдобрата асистенција за изминатата сезона во ЛШ

Асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов за време на финалето во Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Веспрем е прогласена за најдобра измината сезона. Хрватот...

Ракомет 24.06.19 | 14:43

Проблемите со коленото се зад Стоилов, од утре почнува со рехабилитација

Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов, пред околу една недела имаше операција на менискусот на левото колено која била успешна и тој веќе од утре ќе започне со процесот...

Ракомет 13.06.19 | 14:51

Стоилов успешно опериран

Македонскиот ракометар и играч на Вардар Стојанче Стоилов, по враќањето од синоќешниот меч против селекцијата на Турција, замина на операција. Капитенот на „црвено-црните“...

Ракомет 09.06.19 | 12:12

Столе ќе стисне заби за Турција, потоа го чека операција

Македонската ракометна репрезентација ја чекаат два квалификациски меча за крај против Турција и Грција, а на еден од нив, селекторот Данило Брестовавц ќе може да смета...

Ракомет 08.06.19 | 17:05

Булевар Столе Стоилов 5

Пред две години Столе Стилов првпат го крена победничкиот пехар во ракометната Лига на шампиони како капитен на скопски Вардар. Потоа доби своја улица во до ресторанот...

Ракомет 08.06.19 | 16:08

Манасков откажа, Стоилов неизвесен за дуелите со Турција и Грција

Ракометното крило Дејан Манасков му го откажал настапот на селекторот Данило Брестовац, а неизвесен е и настапот на пикерот Стојанче Стоилов за двата завршни натпревара...

Ракомет 04.06.19 | 21:28

Стоилов: За сите вас кои вчера чекавте и не дочекавте, за Саздо…

За сите вас кои вчера чекавте, чекавте и не дочекавте да ја прославивме втората EHF Champions League титула! За ова чудо од клуб RK Vardar! За Саздо🖤 и Komiti Skopje кои никогаш не не оставија...

Ракомет 04.06.19 | 18:54

Ќе се санкционира ли говорот на омраза кон Стоилов?

Омразата (говорот на омраза) вклучува и психолошки, едукативен, воспитен, и други аспекти. Ова  е широко поле за сериозен социјален ангажман од сите одговорни институции...

Ракомет 03.06.19 | 23:51

Вторпат ви кажувам од овде: Скопски Вардар – европски првак!

„Столе ти си наша икона“, скандираа илјадници граѓани кои се присутни на скопскиот плоштад „Македонија“, надвикувајќи го водителот кој ги пречека ракометарите на...

Твитови 03.06.19 | 19:44

Стојанче и Стојанче

Стојанче од Македонија и Стојанче од Северна – има разлика

Македонија 03.06.19 | 19:11

Нема награди од Владата за Вардарци

Исто како и пред две години, и оваа историска победа во најелитната европска ракомента лига ќе помине без признание и награди за Вардарци од страна на премиерот Зоран...

Ракомет 03.06.19 | 08:17

Стоилов: Бевме спремни за Келн, ама не сме подготвени за лудилото во Скопје

Стојанче Стоилов по вторпат во својата кариера имаше можност да ја подигне европската титула и тоа по вторпат со Вардар, тимот од кој е дел со години и е вистински лидер,...

Ракомет 02.06.19 | 21:56

Филип Лазаров: Има заслужни, позаслужни и најзаслужни – фала ти, КАПЕТАНЕ!

Поранешниот капитен на Вардар, Филип Лазаров, кој од Келн ги бодреше „црвено-црните“, им ја честита победата на поранешните сотимци, но му се заблагодари само нему,...

Македонија 02.06.19 | 21:54

Столе ти си наша икона – ечи на скопскиот плоштад

Столе ти си наша икона – ечи на скопскиот плоштад по денешната победа на македонскиот ракометен клуб Вардар

Ракомет 02.06.19 | 21:31

Стоилов: Ова беше одлична недела за нас и мојата земја, Република Македонија

Стојанче Стоилов, капитенот на Вардар, честиташе на фер играта на тимот на Веспрем вечерва и за добриот натпревар. – Не сакам да зборувам многу сега бидејќи сум преполн...

Ракомет 02.06.19 | 20:42

Столе им го даде пехарот на Комитите – најверната поддршка на вардарци

Цел час по неверојатниот успех на Вардар и триумф на завршниот турнир од Лигата на шампионите во ракомет, по завршување на прогласувањето и доделувањето на медалите,...

Ракомет 02.06.19 | 13:39

Столе одговара на прашањата од фановите: Бев кошаркар, ама не ме биваше

Стојанче Стоилов е ѕвезда во Келн. Во видеото објавено на фб-страницата на ЕХФ, Стоилов одговара на прашањата поставени од ракометните фанови.

Македонија 02.06.19 | 13:08

И без победа на Вардар, Заев има мака со „играчот со број 5”

Премиерот Зоран Заев се наоѓа во комплицирана политичка ситуација откако неговите медиуми и „инфлуенсери” со месеци го напаѓаат Столе Стоилов, а тој вечерва како...

Ракомет 02.06.19 | 10:54

За 30 години некој со дрес број 5 ќе раскажува како Вардар ја газеше Барса

Чави, зар ништо не научи? Ова веќе го гледавме овде, Чави. Знаеш, девет разлика, 46 минута, повторно Чави…луѓето платија за шоу, а ене го онај Полјак во третиот ред се...

Ракомет 01.06.19 | 21:08

Стоилов: Тргна како лош филм, нека заврши како Холивуд

„Црвено-црните“ се вратија од „мртвите“, губеа со седум разлика во второто полувреме, но тоа како дополнително да ги мотивираше, им даде сила и со одлична игра на двете...