Ознака: стојанче стоилов
Македонија 03.04.19 | 22:14

Сигурна сум дека Стојанче Стоилов нема да рече Северна Македонија

Мислам дека надвор треба да водиме не само традиционална дипломатија – ова се нашите дипломати, посочи вечерва Гордана Силјановска Давкова од Кавадарци каде од бината...

Ракомет 03.04.19 | 11:16

Голот на Стоилов избран за најубав во полуфиналето на СЕХА Лигата

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион. Стојанче Стоилов беше најефикасен...

Ракомет 02.04.19 | 20:59

Стоилов: Мешков сакаше со „ќотек“ да нè победи, но Вардар докажа дека е голем тим!

Екипата на Вардар ќе има нова шанса да го одбрани СЕХА трофејот, откако во вечерашното полуфинале славеше над домаќинот Мешков Брест и закажа финале со големиот ривал...

Останати спортови 04.02.19 | 15:47

Зекири до Стоилов: Пак изигрувај патриот, головите ги дадоа Албанци

Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ, продолжува да се препукува со македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов, па откако тој беше фотографиран како...

Ракомет 17.01.19 | 20:56

Стоилов: Имавме шанса да се вратиме, не ја искористивме

Иако нашата ракометна репрезентација одигра солиден меч против Исланд, тоа не беше доволно Македонија да дојде до третата победа на СП во Германија и Данска. Напротив...

Македонија 16.01.19 | 22:45

Од „играчот со број 5“ со летање орли во живо – Груби си дозволи премногу

Пратеникот од редовите на ДУИ со нова провокација овој пат во живо од студиото на Телевизија 24. Епилогот од жестоката дебата која тој ја имаше со водителот, беше летањето...

Македонија 15.01.19 | 18:20

Eвропратеничката Петир застана во одбрана на Стоилов

Хрватската европратеничка Маријана Петир јавно застана во одбрана на ракометниот репрезентативец Стојачне Стоилов. Реакцијата на Стоилов за името за Петир е оправдана...

Македонија 15.01.19 | 12:02

Беличанец: Суспензија за Столе и Борко за пеењето на „Бисер балкански“

Професорот Тито Беличанец, голем поддржувач на премиерот Зоран Заев и СДСМ, побара суспензија за целата ракометна репрезентација, бидејќи ја пееја македонската песна...

Македонија 14.01.19 | 21:19

Соживотот постои само во вашите партиски брошурчиња, осуди и казни за лудаците во медиумите кои се задоени со омраза

Актерот и поранешниот директор на Драмскиот театар Сашо Тасевски, преку фејсбук статус му даде поддршка на ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов. “Види вака...

Ракомет 14.01.19 | 20:01

Стоилов е националист затоа што не прифаќа Северна, а 20% се патриоти затоа што никогаш не ја прифатија Македонија

Играчот со број 5 е столбот на кој се потпира македонскот достоинство, она малку што остана. Бестрашниот воин околу кого се сплотува цела една нација, онаа која ја избришавте....

Македонија 14.01.19 | 19:09

Се моли Дамјан Манчевски да иде у пич*у матер

Министерот за јавна администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски вчера ги нападна Стојанче Стоилов и Борко Ристовски за нивните изјави и гестови со кои...

Ракомет 14.01.19 | 14:14

Кога ќе ги крене рацете и децата почнуваат да плачат, веднаш почнуваш да навиваш за Македонија

Не се плашам од Кире Лазаров, најголемиот ракометар во историјата на својата земја и еден од најголемите европски ракометари, ниту од голманот Ристовски, не се плашев...

Ракомет 14.01.19 | 12:43

Жал ми е за „број 5“, убав број на дрес на гаден човек

Анита Љатифи, поранешна новинарка во МРТ, сега вработена во Цивил, е новата во низата напаѓачи на Столе Стоилов. Жал ми е за број 5. Убав број на дрес на гаден човек. Кај...

Ракомет 14.01.19 | 12:06

Политиката надвор од спортот, им рече политичарот на спортистите и си премолча за навредите на МТВ2

Политиката надвор од спортот, им порача министерот за јавна администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски, политичар, на Стојанче Стоилов и Борко Ристовски,...

Македонија 13.01.19 | 21:43

Дамјан Манчевски алергичен на Стоилов и Ристовски

Поздрав до репрезентативците-политичари, порача преку Твитер министерот за јавна администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски, кој наместо да го осуди...

Ракомет 13.01.19 | 12:47

Новинарот од албанската редакција кој го нарече Стоилов „играчот со број 5“ има поддршка од главниот уредник на МТВ2!

Уредникот на спортската редакција на албански јазик во Македонската телевизија (МТВ), Мустафа Адеми, кој преку ноќ стана „ѕвезда“ со бојкотот кон Стојанче Стоилов...

Ракомет 13.01.19 | 12:15

Спортските новинари во одбрана на Стоилов: Бараме од државата да ја санкционира МРТВ2

Голем срам за Македонија, за спортот…Во нашата држава дефинитивно на некои луѓе им е дозволено да прават што ќе посакаат. Кога помисливме дека не сме го доживеале...

Ракомет 12.01.19 | 20:39

МТВ 2 го бојкотира Стоилов: За нив е само – „играчот со број 5“!

Во моментите на голема радост поради одличниот старт на репрезентацијата на Македонија на Мундијалот во Германија и Данска, доаѓа информација која во нормални држави...

Ракомет 12.01.19 | 16:54

Повеќе направи „ментално нестабилниот“ за 60 минути, отколку вие гомнождерци за 30 години

  На Светското првенство во Германија и во Данска воведена е новина во наградата за најдобар играч на натпревар и се бира само еден ракометар од двете екипи. За разлика...

Македонија 11.01.19 | 21:22

Стоилов од националниот дрес порача: Срам да ни е на сите!

Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов не успеа да се воздржи, емоциите беа посилни од него, при што се обрати на Фејсбук по промената на името. Ментално нестабилни...