Ознака: Стојанче Ангелов
Македонија 16.08.21 | 14:52

За Стојанче Ангелов не е проблем што ширел лажна вест за пожарите на Твитер, сакал да се пошегува и тоа било нормално

Директорото на Центарот за управување со кризи не гледа ништо лошо што на социјалните мрежи коментирал за нешто што не било вистина. Ангелов појасни дека било лажна...

Македонија 12.08.21 | 16:11

ЦУК не нашле жаришта за пожар во Јасен

Француските експерти за високо ризични пожари и директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов заедно со полициските специјалци беа во природниот...

Македонија 10.08.21 | 10:53

„Се надеваме дека успеала да избега од пожарот“, вели Ангелов за исчезнатата жена во Старо Нагоричане

Неколку дена трае потрагата по исчезната жена во кумановско Старо Нагоричане. Откако не се пронајдени остатоци кои укажуваат на опожарено лице, распишана е потрага...

Македонија 09.08.21 | 18:03

ВМРО-ДПМНЕ прифати да присуствува на седниците на ЦУК, ќе испратат претставник

Мицкоски: Кај си бе директоре, добар ли си? Ангелов: Добар, вие? Мицкоски: Ќе ја биде ли? Благодарејќи на луѓево, барем локализираа. Откако имаа куса средба во беровско...

Македонија 09.08.21 | 14:47

Ангелов: Некако одвнатре се надеваме дека е жива жената за која се тврди дека изгорела во пожар во Старо Нагоричане

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов на денешната прес-конференција информираше дека се уште не е пронајдена жената за која се тврдеше дека...

Македонија 09.08.21 | 10:50

Ангелов со раководниот тим на пожарникарите од Австрија изврши хеликоптерско извидување на пожарите во Берово и Пехчево

Денеска, при крајот на денот, директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, заедно со раководниот тим на пожарникарите од Австрија изврши хеликоптерско извидување, со полицискиот...

Твитови 08.08.21 | 19:04

Ангелов трча по Мицкоски: Ајде кога сакаш, дојди!

За време на поддршката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Беровско кон него како што се гледа од видеото објавено на социјалните мрежи му пристапил директори...

Македонија 08.08.21 | 11:56

Ангелов: Иако не делуваат така, застарените цистерни ни помогнаа многу

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска се заблагодари на целата помош од соседните земји при гасењето на пожарите во Македонија. Според...

Македонија 07.08.21 | 21:30

Сопругата на Ангелов се пожали: Стојанче со денови нема јадено и пиено

Сопругата на Стојанче Ангелов, Јасминка се пожали дека нејзиниот сопруг со денови ниту јадел ниту пиел. Таа  на Фејсбук вели дека Стојанче немал време за храна и вода...

Македонија 07.08.21 | 10:06

И колбас да ставеше на гранчето: Стојанче на непланирана средба со огнот мавта со гранка

И дали после ова некој може да каже дека не живееме во реално шоу. Како оние најгнасните „Големиот брат“, „Задруга“, „Парови“… што го покажуваат најдолното во човечкиот...

Македонија 06.08.21 | 21:10

Ангелов: Борова шума гори кај Берово, пожарот од Пехчево се префрли над Будинарци

Пожарот од пехчевскиот регион е префрлен кон беровско и во моментот гори борова шума над селото Будинарци. Селото е добро обезбедено со тампон зона и соодветна механизација...

Македонија 06.08.21 | 20:23

Три хеликоптери се упатени кон Мачево

Три хеликоптери од кои еден македонски и два српски се упатени кон беровското село Мачево, каде ситуацијата со пожарот е критична и има опасност за неколку куќи, соопшти...

Македонија 06.08.21 | 18:37

Ангелов: Ситуацијата во Мачево ескалира и во опасност се неколку куќи, три хеликоптери се упатени таму

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов, на својот „Фејсбук“ напиша дека ситуацијата во с. Мачево ескалира, и дека пожарот се заканува за неколку...

Македонија 05.08.21 | 19:48

Главниот штаб за управување со кризи ја презема координацијата во борбата против пожарите

Од денеска Главниот штаб за управување со кризи ја презема целосната координација во борбата против пожарите. Главниот штаб на седница попладнево донесе Акциски план...

Македонија 05.08.21 | 18:45

Ангелов: Бегајте, евакуирајте се!

На денешната прес-конференција директорот на ЦУК Стојанче Ангелов и неговите соработници, соопштија дека активни пожари има низ целата земја, но и натаму најризични...

Македонија 05.08.21 | 18:17

Стојанче да престане да се глупира: Правите генерали не зборуваат за куршумите, историјата зборува за нив

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска му порачува на генералот Стојанче Ангелов да престане да го наплаќа куршумот што го добил за дрѓавата и да почне да ја работи...

Скопје 05.08.21 | 13:34

Ангелов потрошил 200.000 евра за мебел, телефони и луксузи

Според дел од документите кои што ги поседуваме, со потпис на Стојанче Ангелов само годинава се потрошени 200.000 евра со измени на планот за јавни набавки на ЦУК за мебел,...

Македонија 05.08.21 | 13:25

Стоилковски: За телефоните и фотелјите на Стојанче не е скапо, за канадерите е скапо

Според дел од документите кои што ги поседуваме, со потпис на Стојанче Ангелов само годинава се потрошени 200.000 евра со измени на планот за јавни набавки на ЦУК за мебел,...

Македонија 05.08.21 | 11:19

Ангелов: Хеликоптерите се вратени во Скопје да наполнат гориво, се враќаат повторно на терен

Хеликоптерите се вратени во Скопје за да наполнат гориво и повторно ќе се вратат на терен, изјави за МИА директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов. Со...

Македонија 05.08.21 | 10:43

Тасевски: Добро е што постои Вучиќ, за полесно да ја видиме вашата неспособност на дело

Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил коментираше за доделените награди на пожарникарите, пожарите, и актуелната ситуација воопшто. Само 10 илјади денари награда...