Ознака: Стојанче Ангелов
Македонија 30.01.22 | 08:37

Ангелов доби поддршка од Мицкоски и Ковачевски за правата на бранителите од 2001 година

Стојанче Ангелов заедно со воени инвалиди, бранители од 2001 година одржа прес конференција, на која изјави дека ја продолжува битката за иницијативата за праведно обесштетување...

Македонија 29.01.22 | 17:58

Ангелов доби поддршка од Мицкоски и Ковачевски за праведно обесштетување на четворицата бранители од 2001 година

Стојанче Ангелов заедно со воени инвалиди, бранители од 2001 година одржа прес конференција, на која изјави дека ја продолжува битката за иницијативата за праведно обесштетување...

Македонија 26.01.22 | 09:56

Директорот на ЦУК Ангелов на средба со ски-патролата на Попова Шапка

На покана на Здружението за заштита и спасување во планина и на непристапен терен „Асклепиј”, директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, ја посети истоимената Ски патрола...

Македонија 10.01.22 | 19:15

ЦУК вработува 46 оператори кои ќе мора веднаш да реагираат на добиениот повик

Македонија се вклучува во системот Е – 112 , европски проект кој треба да го имплементира секоја земја аспирант и членка на Европската унија, а целта е преку единствена...

Македонија 13.12.21 | 14:45

Ангелов побара граѓаните да не одат на планина кога се највени снежни врнежи

По обилните снежни врнежи во делови на земјава за време на изминатиот викенд, дефектите со електричната енергија, како и поплавите, директорот на Центарот за управување...

Македонија 30.11.21 | 11:48

Ангелов: Во СДСМ се наметнуваше еуфорија, јас знаев дека голем дел од граѓаните се незадоволни од власта

Очекувам преговорите за ново владино мнозинство да завршат за неколку дена, смета Стојанче Ангелов, директор на ЦУК. Како коалиционен партнер во владината коалиција...

Македонија 17.11.21 | 08:51

Ангелов: За работа во кол центарот 112 ќе треба да се положи тест за интелигенција и психолошки тест

Македонија од идната година се вклучува во системот Е – 112, што предвидува преку единствена бесплатна телефонска линија граѓаните да можат да упатат итни повици...

Македонија 01.11.21 | 19:48

Ангелов: Отидов да пијам кафе со командант на УЧК, за оваа постапка бев черечен во јавноста

На локалните избори опозицијата убедливо победи, долог време се подготвуваа и добро ги изменаџираа политичките процеси. Арсовска победи во тешка битка со црна кампања...

Македонија 17.09.21 | 11:41

Ангелов: Со пожарите се справивме без жртви

Осврнувајќи се на шумските пожари што ја зафатија земјата летово, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, оценува дека службите добро се снашле...

Македонија 16.09.21 | 23:39

Ангелов сака да стави камери, ама му е страв: Кај нас луѓето крадат сообраќајни знаци и прават печки за ајвар

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов, вечерва откри интересен податок. Зборувајќи за пожарите во малешевијата и нивно навремено откривање,...

Македонија 16.09.21 | 23:22

Ангелов ги предупреди градоначалниците: За еден месец можни се големи поплави

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 ексклузивно најави дека за еден месец ќе има големи поплави, согласно проценките. „Заедно со луѓето...

Македонија 16.09.21 | 22:18

Се добива погрешна слика дека Австријците ги изгасиле пожарите, ќе ги изгасивме и ние, но на потежок начин

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше за пожарите во малешевијата, за кои имавме помош од други земји. Ангелов кажа дека граѓаните...

Македонија 16.09.21 | 22:04

Ангелов: Граѓаните немаа доверба во нас поради теории на заговор

Нема ли Македонија експерти кои можат да го истражат пожарот во Тетово? Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов смета дека постојт многу теории на заговор и затоа граѓаните...

Македонија 06.09.21 | 14:04

Стојанче Ангелов: Ситна роса зароси, пожарот го изгаси

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, вчера на прес-конференција истакна дека искрено се надевал оти утринската роса ќе го изгасне пожарот...

Македонија 06.09.21 | 13:36

Стојанче му врати на Тортевски: Да ја ислушаш мојата прес-конференција бара 19-минутен интелектуален напор, вака градоначалник не се станува

Не можам да поверувам дека Стојанче изјавил дека очекува утринската роса да го изгаси пожарот на Галичица, реагира адвокатот Александар Тортевски, на изјавата извадена...

Македонија 05.09.21 | 17:12

„Ако имаме среќа ќе заврне“: Пожарот на Галичица се спушти на 1.600 метри, еден хеликоптер го гасни

Еден хелихоптер на Воздухопловниот ВИНГ попладнево се вклучи во гаснењето на пожарот на планината ,,Галичица” кој е активен на непристапен потег. Како што информираше...

Македонија 05.09.21 | 14:51

Стојанче го најде виновникот за пожарот на Галичица: Палат овчари за да се подобри квалитетот на пасиштето

Почнувајќи од 3 септември, кризната состојба предизвикана од пожарите е завршена. Во моментов е активен пожарот на планината Галичица, а утрово е регистриран и еден...

Македонија 22.08.21 | 09:03

Гореше Македонија, но гори и 193 од лажни дојави за пожари

Во земјава изминатиов период имало и лажни дојави за пожари. Телефонскиот број 193 не престанува да ѕвони, меѓу повиците и понекоја лажна дојава. Директорот на Центарот...

Македонија 16.08.21 | 14:52

За Стојанче Ангелов не е проблем што ширел лажна вест за пожарите на Твитер, сакал да се пошегува и тоа било нормално

Директорото на Центарот за управување со кризи не гледа ништо лошо што на социјалните мрежи коментирал за нешто што не било вистина. Ангелов појасни дека било лажна...

Македонија 12.08.21 | 16:11

ЦУК не нашле жаришта за пожар во Јасен

Француските експерти за високо ризични пожари и директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК) Стојанче Ангелов заедно со полициските специјалци беа во природниот...