Ознака: Стојанче Ангелов
Црна хроника 28.07.22 | 19:29

Пожарот на Криволак целосно изгаснат, има уште неколку жаришта во општина Василево

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, за МИА информира дека пожарот што го зафати армискиот полигон Криволак е целосно изгаснат. Во текот...

Македонија 21.07.22 | 20:56

Ангелов: ЦУК подготвен како никогаш досега

Центарот за управување со кризи е подготвен како никогаш досега да се справи со пожарите, изјави директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, посочувајќи дека изминатите седум...

Македонија 10.07.22 | 16:37

Стојанче Ангелов: Францускиот предлог е неприфатлив, ако овој став ѝ штети на Владата – ќе си дадам оставка

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов објави статус на Фејсбук во кој објасни зошто францускиот предлог во ваква форма не е прифатлив. СЕЈФТИ...

Македонија 08.07.22 | 20:20

И Ангелов од „Достоинство“ е против францускиот предлог

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов го осудува насилството на протестите врз полицајците. Тие само си ја вршат работата и си ја сакаат својата...

Македонија 14.06.22 | 11:45

Ако има пожари летово само господ може да ни помогне: Авионите за кои Заев лани вети дека ќе се направат за 10 дена, стојат несервисирани

Доколку и ова лето има големи пожари можеме само да се помолиме на господ да ни прати дожд. Власта не ја научи лекцијата од лани кога беснееја пожари и кога моравме да...

Македонија 14.06.22 | 09:28

Следната пратка на Заев нека биде за земјава, му порача Ангелов

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов ја поздрави испратената помош за Украина, од страна на фондацијата на поранешниот премиер Зоран Заев. Во Украина беснее војна, таму...

Македонија 10.06.22 | 12:06

Стојанче Ангелов изврши увид во дупката под мостот над Маркова Река

Во текот на вчерашниот ден во доцните попладневни часови до Центарот за управување со кризи стигна пријава од загрижен граѓанин којшто не извести дека на средината...

Македонија 08.06.22 | 15:46

Ангелов: Постапката на Ламбе e голема штета за државата

Стојанче Ангелов директор на Центарот за управување со кризи, ги коментираше вчерашните реакции во јавноста по повод апсењето на Ламбе Алабаковски, осомничен за палењето...

Македонија 07.06.22 | 20:18

Aнгелов: Ако не беше Ламбе, ќе беше друг, зошто клубот беше отворен со намера да биде запален и искршен

Овој клуб беше отворен со оваа намера, за да биде запален и искршен, вели директорот на ЦУК и претседател на „Достоинство“, Стојанче Ангелов, кој смета дека мнозинството...

Македонија 31.05.22 | 10:56

Ангелов: Пола Тетово ќе го немаше ако експлодираа силосите за плин

Директорот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, утринава во емисијата „Утрински брифинг“ рече дека големиот пожар во фабриката „Пофикс“ во објектот кој се наоѓа...

Македонија 31.05.22 | 09:29

Ангелов: Нема опасност по здравјето на тетовчани по пожарот

Пожарот е целосно изгасната , но се уште има слаб чад и нормално е по ваков пожар да има чад, вели директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, во Утрински Брифинг. Наместо да правиме...

Црна хроника 30.05.22 | 22:33

Пожарот во Тетово локализиран и под контрола, се уште има чад, пожарникарите остануваат на терен

И во вечерните часови пожарникарите работат на целосно ликвидирање на пожарот во Тетово, кој во текот на денот беше ставен под контрола и локализиран. Огнот започна...

Црна хроника 30.05.22 | 13:29

Стојанче Ангелов: Пред некој ден ваков пожар гледав во САД и беа поспори од нас

„Гледав пред некој ден сличен ваков пожар во Америка и беа поспори од нас“, рече Стојанче Анегелов, директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК)  денеска во Тетово...

Црна хроника 30.05.22 | 12:30

Ангелов: Се обидуваме да го локализираме пожарот од делот со експлозивни материи

Противпожарни екипи сѐ уште работат на локализација на пожарот што изутринава избувна во кругот на поранешниот тутунски комбинат во Тетово. Како што кажа првиот човек...

Македонија 05.05.22 | 12:14

Ангелов: Нема проблем што споменикот во Липково е кренат во чест на загинатите борци на УЧК

Во 20015/2016, во општина Чаир се изгради двоглав орел, имаше и тогаш жестока реторика. Ни боде очи, а оној споменик во Липково е далеку од очите за нас Македонците. Кај нас...

Македонија 02.05.22 | 22:14

Ангелов револтирано кон власта: Учете од ДУИ за почитта која ја покажуваат кон загинатите од нивните редови

„Јас како непосреден учесник во одбраната на Македонија во 2001 година, можам само да им честитам на наследниците на УЧК -ДУИ, за почитта која ја покажуваат кон загинатите...

Македонија 29.04.22 | 11:47

Најневините завршија во затвор, а инспираторите се на слобода – Ангелов бара амнестија за 27 април

Поранешниот генерал-мајор на специјалните единици на македонската полиција, а денеска директор на ЦУК и претседател на Достоинство, Стојанче Ангелов во „Утрински...

Калеидоскоп 15.04.22 | 12:02

Стојанче Ангелов се качува на нестабилната карпа на Матка

Денеска, во 11.00 часот, на пешачката патека горе кај ѕидот на браната Матка, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, ќе одржи прес-конференција...

Македонија 19.03.22 | 16:19

Постои опасност од рушење на дел од браната „Липа“ во неготинско

Со цел да се утврди состојбата на терен и соодветно превентивно да се реагира, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов изврши увид на оштетената...

Македонија 31.01.22 | 15:24

Карпа од 20 тона е закана за браната Матка, а Стојанче Ангелов допрва најавува изработка проектна програма и техничка документација

Стручното мислење на Комисијата за брани за карпата над браната Матка, тешка околу 20 тони, е дека постои опасност од нејзино одронување, затоа се препорачува изработка...