Ознака: Стинг
Музика 21.01.21 | 15:34

Елтон Џон и Стинг ја тужат британската владата за Брегзит

Британски музички ѕвезди, меѓу кои се Елтон Џон и Стинг, ја обвинуваат владата дека „срамно ги изневерила“ музичарите, кои поради Брегзит повеќе не можат слободно да...

Музика 24.05.20 | 22:47

Стинг му ја исполнил последната желба на полицаец од Њујорк

Humans of New York е популарна страница на социјалните мрежи која објавува интервјуа со луѓе од Њујорк, споделувајќи ги нивните животни приказни како и фотографии и снимки...

Калеидоскоп 19.07.19 | 10:26

Наш човек го избричи Стинг во Германија

Хусеин Џума Абдула кој има потекло од нашите краишта, во Дизелдорф, Германија, има берберски дуќан. Неодамна тој имал исклучителен гостин за кој на почетокот не бил сигурен...

Музика 10.07.19 | 14:28

Стинг откажа уште еден концерт

По откажувањето на концертот во Белгија, Стинг поради лошото здравје одложи уште еден концерт, овојпат во Минхен, Германија. Во понеделникот неговиот менаџерски тим...

Музика 03.06.19 | 19:24

Спектакл на стадионот во Скопје: Незаборавно музичко патување со Стинг

Концертот на Стинг во Скопје беше поместен поради финалето во ракомет, а Стинг се појави на сцената точно навреме, без ниту една минута доцнење. Вистински Британец и...

Македонија 02.06.19 | 23:00

Стинг го прими претседателот

Претседателот Стево Пендаровски и неговото семејство пред концерот на Стинг на градскиот стадион оствариле средба со музичката ѕвезда. На Фејсбук Пендаровски објави...

Музика 02.06.19 | 22:13

Догодина дојди ни во Келн за да немаш ваква мака!

Ракометната федерација на Европа (ЕХФ) му се извини на Стинг поради тоа што неговиот концерт во Скопје мораше да се одложи за неколку часа поради триумфот на Вардар во...

Естрада 02.06.19 | 20:12

Стинг ја почувствува вардаровата магија и доби дрес!

Македонски Вардар стана европски ракометен првак, а честитки доаѓаат од сите страни. Вклучувајќи и од познатата пејачка супер-ѕвезда Стинг, кој вечерва ќе има концерт...

Музика 01.06.19 | 20:52

Концертот на Стинг ќе почека, прво Вардар да го изгледаме во финале

Прво да го изгледаме финалето во ракометанта Лига на шампиони, па после на концерт на Стинг. Утре во 18 часот во Келн е завршницата на ракометанта ЛШ во која се пласираше...

Музика 30.05.19 | 10:05

Стинг го одложи концертот во Скопје за подоцна поради Вардар

Светски познатата поп-ѕвезда Стинг го одложи за подоцна концертот на градскиот стадион во Скопје поради настапот на македонскиот првак Вардар во завршницата на ракометната...

Музика 21.05.19 | 18:26

Влатко Стефановски е специјален гостин на концертот на Стинг: Внимателно ги избирам песните за настапот на 2 јуни

Светската музичка ѕвезда Стинг на 2 јуни годинава ќе настапи на градскиот стадион во Скопје. Концертот е во рамки на неговата турнеја „My songs“, а специјален гостин ќе...

Музика 21.05.19 | 10:01

Стинг со видеопорака пред концерот во Скопје: Здрво Македонија, доаѓаме на Градски стадион

Светската поп-ѕвезда Стинг испрати видеопорака пред неговото гостување во Скопје кое е закажано за 2 јуни на Градскиот стадион. Нашиот легендарен гитарист Влатко Стефановски,...

Музика 08.04.19 | 12:15

Актерот Благој Веселинов во промотивно видео за концертот на Стинг

Најавата за концертот на легендарниот музичар Стинг кој ќе се одржи на 02-ри јуни во Националната арена „Филип Втори“ се промовира со видео запис во кој учествува актерот...

Музика 18.12.18 | 12:31

Влезниците за Стинг ќе бидат во ограничен број

Влезниците за концертот на поп-ѕвездата Стинг кој ќе се одржи на 2 јуни 2019 година во арената „Филип Втори“, ќе бидат во строго ограничен број, информираат од Авалон. Во...

Музика 17.12.18 | 11:37

Најдоброто од Стинг во јуни во Скопје: Стадионско шоу на рок ѕвездата

По настапот во Вип Арената на 15.10.2017 (во рамки на “57th & 9th” турнејата), Стинг се враќа во Скопје на 02.06.2019, овој пат со историско стадионско шоу на нашата арена со...