Ознака: Стевчо Јакимовски
Црна хроника 20.12.21 | 13:14

Пожар во Злокуќани, зафатени три куќи

Денеска во населба Злокуќани во Скопје избувнал пожар во три куќи од кои едната е целосно изгорена. Едно семејство остана без кров над глава, информира градоначалникот...

Скопје 10.12.21 | 22:50

Jaкимовски: Одговорно им тврдам на жителите на Тафталиџе 1 дека нема да се гради ниту еден објект на улиците Букурешка и Варшавска

Вистината е следна. Одговорно им тврдам на жителите на Тафталиџе 1 дека нема да се гради ниту еден објект на улиците Букурешка и Варшавска, иако се ставени во овие предлог-планови...

Скопје 06.12.21 | 15:47

Карпош подготвен да ја пречека зимската сезона: Приоритет ќе има високата зона на општината

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, ја посети фирмата задолжена за зимско одржување на улиците во општината, со цел да се направи план за целосна подготвеност...

Скопје 30.11.21 | 10:46

Стевчо Јакимовски: Општина Карпош има 380 вработени и дава 2,5 милиони евра годишно за плати

Стевчо Јакимовски, старо-новиот градоначалник на Карпош, во утринската емисија на ТВ Алфа објави дека од 1 јуни 2022 се враќа реонизацијата. Тоа значи дека децата што не...

Скопје 24.11.21 | 14:56

На инсистирање на Јакимовски од утре повторно во функција автобуската линија Жданец – Сити мол

По интервенција на градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, од утре повторно ќе биде ставена во функција автобуската линија од Жданец до Сити мол. Градоначалникот...

Скопје 12.11.21 | 12:48

Јакимовски: Карпош мора да биде чист!

Почитувани граѓани на Карпош, После пријава од граѓани дека околу трговскиот центар Антико во Карпош 4 има смет кој не е расчистен со месеци, утрово лично направив обиколка,...

Скопје 11.11.21 | 11:21

Јакимовски: Лисја се лисја, ќе паѓаат, ќе ги собираме, ама ѓубре не смее да има

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски побара поголема ажурност од вработените во општината задолжени за одржување на хигиена. При утринската контрола...

Скопје 10.11.21 | 14:29

Јакимовски побара од планерските куќи јавна презентација на урбанистичките планови за Карпош

Од Општина Карпош информираат дека градоначалникот, Стевчо Јакимовски, денеска имал средба со претставници на планерските куќи кои во моментот изработуваат урбанистички...

Скопје 09.11.21 | 10:48

Јакимовски: Новата општинска зграда во функција од следната година

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски утрово направи увид во новата општинска зграда чија изградба беше стопирана во изминатите четири. Јакимовски,...

Македонија 08.11.21 | 20:15

Јакимовски: Оддалеку се гледа дека оваа влада е пред заминување, само тактизираат

Ние имавме средба со претседателот Мицкоски, со коалицијата и договорено е да се даде прво шанса да не влеземе во голема криза, да не ја соборуваме Владата туку да одиме...

Скопје 08.11.21 | 11:58

Јакимовски на терен: Нема да дозволиме на „диво“ да се прекопуваат нови улици во Карпош

Сакам да ве информирам дека по пријава на граѓани за „диво“ копање на улицата Букурешка, утрово излегов на терен за лично да се запознаам со ситуацијата, напиша новиот...

Скопје 06.11.21 | 11:20

Јакимовски контролирал во сабота наутро: Наместо да ги чистат улиците, ги најдов сите како седат на едно место

Утрово бев во вонредна контрола на службата задолжена за чистење на улиците и одржување на хигиената на општината. Од тоа што го затекнав на терен ми стана јасно зошто...

Скопје 05.11.21 | 16:25

Јакимовски ги искара директорите на градинките: Неодговорно е да примате деца од други општини, а не од Карпош

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски утрово имаше работен состанок со директорите на градинките на подрачјето на општината на кој беше разговарано...

Скопје 05.11.21 | 14:03

Jaкимовски: Нека тие мене со камења а јас нив со леб!

Новиот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски реагираше за големото присуство на медиуми на денешното рочиште за предмет во кој е обвинет за злоупотреба...

Кошарка 04.11.21 | 20:04

ТФТ поразен во Израел на гостувањето кај Ирони Нахарија

Македонскиот претставник во БИБЛ, тимот на ТФТ, загуби на гостувањето во Израел кај Ирони Нахарија со 102:63. По нерешените 18:18 во првата четвртина, домаќините успеаја да...

Црна хроника 02.11.21 | 12:45

Новоизбраниот градоначалник Стевче Јакимовски во петок на суд

Новоизбраниот градоначалник на општина Карпош, Стевче Јакимовски во петок е на суд, пишува „Фокус“. На Јакимовски му се суди за кривично дело од времето кога беше градоначалник,...

Скопје 31.10.21 | 20:54

Карпош си го врати Стевчо

Од 88 отсто обработени гласови, 1513 е разликата во гласови помеѓу Стевчо Јакимовски и противникот од СДСМ Душко Весковски во Општина Карпош. Сè позивесно е дека лидерот...

Скопје 31.10.21 | 19:56

Јакимовски води во Карпош

Според неофицијални информации кандидатот за градоначалник од редовите на ГРОМ, Стевче Јакимовски води со 780 гласови пред кандидатот за градоначалник од редовите од...

Македонија 29.10.21 | 20:14

Тасевски: На Стевчо не му можеа ништо со црната кампања против него, му посакувам чиста победа со голема разлика

Стевчо Јакимовски одигра храбра и конкретна кампања, вели Сашо Тасевски, кој му посака нова победа на поранешниот градоначалник на Општина Карпош. Намерно не велам...

Скопје 27.10.21 | 14:41

Јакимовски ќе ги реконструира сите спортски игралишта во општина Карпош

Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски најави реконструкција на сите спортски игралишта во општината. Терените кои се изградени со самопридонес...