Ознака: Стефан Андоновски
Македонија 22.06.21 | 20:03

Андоновски: Ние предупредувавме дека датумот е недостижен додека е Заев на власт

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизја Телма во емисјата „Топ тема“ рече дека тоа што Македонија не доби датум за старт...

Македонија 06.05.21 | 20:14

Македонија е балкански рај за производство на дрога, а најблиските пријатели на премиерот шверцуваат дрога

Политичкиот дијалог е неопходен и е корисен за подобро на државата. Во ситуацијата е лошо што другата страна кај нашиот политички противник имаме тотална декаденција,...

Македонија 06.05.21 | 19:57

ВМРО-ДПМНЕ не бара амнестија, туку правда за уставобранителите

Не сакам да навлегувам во ингеренциите на претседателот. Постапката за 27-ми април е со завршена пресуда на Апелациониот суд, и следна инстанца е Врховниот суд. Но, знаеме...

Македонија 18.02.21 | 19:44

Андоновски: Имаме Влада која воопшто не си ја врши својата домашна работа, па залудно е да очекуваме надворешен фактор да ни ги реши проблемите

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за посетата на известувачот за Македонија во Европскиот Парламент,...

Македонија 10.01.21 | 14:10

Срамно е да дознаваме од Бугарија дека Владата во ек на празници се уште преговара за македонскиот идентитет

Владата на Зоран Заев преговара за македонскиот јазик и идентитет далеку од очите на јавноста. Од граѓаните се кријат условите и барањата кои се поставени пред македонската...

Македонија 16.12.20 | 21:10

Бугарија не е единствена држава која што нè блокира за отпочнување на преговорите со ЕУ

Првиот аспект од Заклучоците покажуваат дека за разлика од тоа како не лажеше СДСМ, Бугарија не е сама во блокирањето односно постигнат е консензус на ниво на земјите...

Македонија 16.12.20 | 20:53

Андоновски: Преку укинување на предметот историја, власта се обидува да ја ретушира историјата и ќе ги извитоперува фактите

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во гостување во емисијата Топ тема на телевизија Телма, реагира на денешната изјава на Мила Царовска за укинување...

Македонија 07.12.20 | 18:20

Андоновски:Време е оваа влада да си замине и да дојде влада за национален спас на Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на телевизија Алфа зборуваше за денешниот протест кој ВМРО-ДПМНЕ го организира под мотото...

Македонија 03.12.20 | 18:14

Владата на Зоран Заев игра неофашистичка игра – целта е да нè прогласи за дрво без корен

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест пред Министерство за надворешни работи по мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ кажа дека никогаш...

Македонија 19.11.20 | 23:28

Андоновски: Власта прогласува кризна состојба, а организира избори во Штип

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ21, потсети дека ВМРО-ДПМНЕ уште во март барала прогласување кризна состојба,...

Македонија 23.08.20 | 12:22

Андоновски: Со истрошени кадри како Бојан Маричиќ, оваа влада на Заев не може да биде реформска

Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес конференција изјави дека Владата во најава е се освен реформска. Ниту има нови лица, ниту тие лица се чесни, ниту пак...

Македонија 02.06.20 | 21:36

Aндоновски: Што ако изборите беа на 14 јуни како што бараше Заев, а цела листа од 2 ИЕ им е во карантин?

Според сите параметри Македонија е на дното според направени тестови само во Албанија и Бугарија имаат полоши резултати од нас. Македонија има огромна смртност на еден...

Македонија 10.03.20 | 19:03

Мицкоски: Најголем проблем со кој се соочува нашата држава е криминалот и корупцијата, односно злоупотребите на власта од страна на СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со Стефан Андоновски, советник за меѓународна политика се сретна со членот на Бордот на директори на ИРИ, Олин...

Македонија 28.11.19 | 23:28

Добро би било да ги поднаучите знамињата, кога веќе 25 години државата ви плаќа данок

Дали може да ни кажете што точно направивте за граѓаните во својата 25-годишна кариера како политичар во Македонија, го праша вечерва Стефан Андоновски заменик министерот...

Македонија 06.10.19 | 17:21

7 милиони евра награда за судијата Нанев за прогонот на членовите на ВМРО ДПМНЕ

Националната агенција за европски образовни програми наместо да промовира европски вредности, претворена е во политичка алатка на СДСМ и Зоран Заев, рече на прес конференција...