Ознака: Стефан Андоновски
Скопје 20.12.21 | 21:56

Двокатните автобуси биле намерно саботирани во ЈСП

Која е вистинската висина долгот на Град Скопје и што ќе се случи со Бас рапит транзит системот и бесплатниот јавен превоз во главниот град на земјава, беа дел од темите...

Скопје 19.12.21 | 14:36

Андоновски: Шилегов и СДСМ го оставија град Скопје со над 160 милиони евра долгови

Град Скопје е оставен во огромни долгови од расипничкото владеење на СДСМ. Петре Шилегов остава долг од 160 милиони евра по најразлични основи. Буџетот на градот е оставен...

Македонија 15.12.21 | 20:12

Андоновски до Жерновски: Земавте 7000 евра како координатор за болницата во Штип, а ЕЦБ го запре финансирањето затоа што има слаба реализација

Стефан Андоновски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5, обвини дека секогаш кога СДСМ се на власт, имиџот на државата...

Македонија 09.12.21 | 22:38

Aндоновски: Не се согласувам дека Бугарија успева да не попречи само поради билатералниот спор

Кога станува збор за тетовската болница се уште нема одговорност на засегнатите, не се прифати оставката на Филипче, сега гледам дека тој ќе биде лесно заменет со некој...

Скопје 15.11.21 | 11:59

Андоновски: Шилегов ja покажа својата негрижа – не потпишал да се исплатат плати на вработените во градските претпријатија

Негрижата на поранешниот градоначалник Петре Шилегов кон сите, но најмногу кон вработените во Градот Скопје и градските претпријатија, има свој ефект и по неговото...

Македонија 27.10.21 | 11:43

Андоновски: Шилегов фатен во лаги, ниту нула, ниту 80.000, концертот на Дино Мерлин чини вкупно 300.000 евра

Нема тема на којашто градоначалникот во заминување Петре Шилегов не ја лаже македонската јавност. Дава одговори со неточна и лажна содржина постојано овие четири години,...

Скопје 10.10.21 | 12:16

Андоновски: Шилегов руши спортски терени за да се градат згради

Петре Шилегов може да ветува засадување на стотици, како што тој ги нарекува, школувани дрва. Но, тој не може да избега од вистината дека неговите урбанистички планови...

Скопје 04.10.21 | 13:45

ВМРО-ДПМНЕ ќе изгради луна парк со содржини за сите генерации

Четири години скопскиот луна парк е руина, а набавените содржини од претходниот градоначалник стојат заборавени во некое депо. И денес Петре Шилегов ќе ги лаже скопјани...

Скопје 28.09.21 | 15:06

Андоновски: Бесплатен јавен превоз ќе има зашто нема да се трошат стотици илјади евра за поткуп на маркетинг агенции кои го фалат Шилегов

Бесплатен јавен превоз ќе има!, порачува Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ. Тој истакнува дека досегашниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов имал четири години шанси...

Скопје 23.08.21 | 15:08

Власта ги руши спортските терени во „Борис Трајковски“

Соочени со реакциите на граѓаните – Петре Шилегов и Стефан Богоев се служеа со лаги, манипулации, навреди и клевети само вистината да не излезе на виделина. Но, џабе...

Скопје 23.08.21 | 15:05

Андоновски: Зошто се рушат спортските терени во СЦ Борис Трајковски?

Соочени со реакциите на граѓаните – Петре Шилегов и Стефан Богоев се служеа со лаги, манипулации, навреди и клевети само вистината да не излезе на виделина. Но, џабе...

Скопје 18.08.21 | 12:41

Андоновски: Мега скандал се случува во Спортскиот центар „Борис Трајковски”

МЕГА СКАНДАЛ И НЕВИДЕН КРИМИНАЛ во најава му се случува на Скопје и Спортскиот центар „Борис Трајковски”, рече на денешната прес-конференција Стефан Андоновски. Наместо...

Македонија 10.07.21 | 20:57

Maкедонија веќе не смее да прави отстапки кон Бугарија

Ситуација во Македонија е катастрофална и повеќе вака не ја бива, наше е да почнеме да ги менуваме работите. Државата ја води мафија која ги продава македонските национални...

Македонија 01.07.21 | 11:26

МНР без реакција за негирањето на македонскиот јазик, дали да сметаме дека за ова преговарал Заев?

Поминува веќе втор ден, а МНР официјално не реагира на срамното негирање на македонскиот јазик од страна на високи државни претставници на Португалија, посочи денеска...

Македонија 23.06.21 | 12:39

Со Заев нема европска иднина, три години лаже за датумот

Заев вети – Заев излажа. Три години празни ветувања дека сме го добиле датумот и дека отпочнуваме преговори со Европската унија, три години разочарувања за граѓаните,...

Македонија 22.06.21 | 21:21

Андоновски: Промена на изборен модел на три месеци пред избори не е соодветно

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизја Телма во емисјата „Топ тема“ говорејќи за промена на изборен модел, рече дека...

Македонија 22.06.21 | 20:03

Андоновски: Ние предупредувавме дека датумот е недостижен додека е Заев на власт

Стефан Андоновски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизја Телма во емисјата „Топ тема“ рече дека тоа што Македонија не доби датум за старт...

Македонија 06.05.21 | 20:14

Македонија е балкански рај за производство на дрога, а најблиските пријатели на премиерот шверцуваат дрога

Политичкиот дијалог е неопходен и е корисен за подобро на државата. Во ситуацијата е лошо што другата страна кај нашиот политички противник имаме тотална декаденција,...

Македонија 06.05.21 | 19:57

ВМРО-ДПМНЕ не бара амнестија, туку правда за уставобранителите

Не сакам да навлегувам во ингеренциите на претседателот. Постапката за 27-ми април е со завршена пресуда на Апелациониот суд, и следна инстанца е Врховниот суд. Но, знаеме...

Македонија 18.02.21 | 19:44

Андоновски: Имаме Влада која воопшто не си ја врши својата домашна работа, па залудно е да очекуваме надворешен фактор да ни ги реши проблемите

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „24 Анализа“ зборуваше за посетата на известувачот за Македонија во Европскиот Парламент,...