Ознака: став
Македонија 22.10.20 | 23:00

ВМРО-ДПМНЕ за оставката на Дурловски: Тоа е негов личен став кој ние го почитуваме

Одлуката за напуштање на Собранието на пратеникот Игор Дурловски е негов личен став кој ние го почитуваме, велат од ВМРО-ДПМНЕ откако пратеникот на “Коалицијата за...

Балкан 03.10.19 | 11:31

Ципрас: Ставот на Мицотакис за штрајкот е радикална конзервативна перцепција за уставно гарантираното демократско право

Она што го објави господинот (Киријакос) Мицотакис за штрајкот е типичен пример на радикална конзервативна перцепција за уставно гарантираното демократско право на...

Македонија 29.09.19 | 10:10

ВМРО-ДПМНЕ: Кирацовски лично го тужи директорот на „Прва Република“ за пренесување туѓ став

Зоран Заев е заглавен до гуша во криминал. Аболицираниот Заев е исплашен бидејќи корупцијата , расипништвото и неспособноста на неговата власт се главна тема во медиумите....