Ознака: статус
Македонија 06.05.20 | 16:53

Прашање за милион евра: Кој го кpиe записникот клучен во истpaгата за „Peкет“ и „Peкет 2“?

Уредникот на потралот Инфомакс, Александар Митовски пореку свој Фејсбук статус постави прашање со кое ја заинтригира јавноста, односно Митовски прашува: Кој го кpиe...

Црна хроника 14.04.20 | 23:40

На „Фејсбук“ пишал дека син на функционер е уапсен, доби казна од 3.000 евра за лажно пријавување

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе предлог за изрекување казна во висина од 3.000 евра против едно лице од Кавадарци кое лажно пријави...

Македонија 10.04.20 | 11:00

Мицкоски: Во одлична кондиција сум, мојот тест е негативен, ќе ги почитувам здравствените препораки

Поврзано со информациите кои произлегоа за мојата здравствена состојба сакам да информирам дека до овој момент сум во одлична здравствена и физичка кондиција –...

Здравје 24.03.20 | 17:07

Да помогнеме, потребни се средства за матерјали: „Паметни дечки принтаат на ЗД принт визири за докторите низ Македонија“

Поради недостатокот на заштитна медицинска опрема некои паметни дечки принтаат на ЗД принт визири за докторите низ Македонија. Веќе имаат произведено и дистрибуирано...

Здравје 22.03.20 | 13:15

Драги роднини и пријатели, пред малку ги добив резултатите – позитивен сум на корона вирусот, од вторникот сум изолиран

Ретко виден потег на социјалните мрежи. Иван се одлучи да биде од корист за него и сите со кои се сретнал во последниот период. Целиот фејсбук статус во продолжение. Драги...

Здравје 10.03.20 | 14:27

Милошоски: Билјановска треба да одговара според член 205, кривични дела против здравјето на луѓето!

Пратеникот и поранешен министер Антонио Милошоски на социјалните мрежи напиша статус преку кој објаснува дека  директорката на Кожно треба да одговара кривично, тој...

Македонија 12.02.20 | 12:25

Лагата во Македонија се вика Зоран Заев

Нема ден да нема нова лага од власта, но и нема ден старите лаги да не се распрснат како меур сапуница. Се сеќавате на оние лаги од СДСМ, Заев и портпаролите што градат...

Македонија 12.02.20 | 12:07

Десковаштината е владеење на кривото

Професорот Александар Апасиев на Фејксбук напиша статус во кој замолува некој „поначитан“ колега од него или министерката во амнестија како што пишува тој да го посочат...

Македонија 04.02.20 | 19:00

Груевски по повод роденденот на Делчев: Македонското прашање ќе се затвори само тогаш кога тоа ќе биде во полза на Македонците

По повод денешниот ден, 4 февруари, роденденот на Гоце Делчев, преку фејсбук статус се огласи и поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски. Денес е...

Македонија 27.01.20 | 19:09

Стојаноски: Драги шарени, смрдевте, од нехигиена и од погрешна идеологија!

Влатко Стојаноски на својот Фејсбук профил напиша статус посветен на „Шарените“. Во своето пишување тој пптенцира дека денес, токму заслуга на „Шарените“ е тоа што...

Македонија 27.01.20 | 18:41

Патниците од Истанбул и Дубаи кои денеска слетаа на македонскиот аеродром не ги поминаа превентивните прегледи за корона вирусот

Новинарот Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил пишува дека патниците од Истанбул и Дубаи кои денеска претпладне слетале на македонскиот аеродром не ги поминале...

Македонија 27.01.20 | 17:02

Па ние живееме во бордел!

Професорката Билјана Вановска на својот фејсбук профил напиша статус посветен на денешниот „речник“ на поранешната јавна обвинителка Јанева за време на судското...

Македонија 18.01.20 | 18:30

Му се поклонува целиот свет, а тој го избришал и како уметник и како човек: Тортевски се истрча да се истакне

Никој не може да го оспори фактот дека Симон Трпчески е меѓународно истакнат и признат македонски класичен пијанист. Тој е еден од најафирмираните македонски изведувачи...

Македонија 11.12.19 | 12:35

Апасиев: Јао, Николче, је**те, кој си ти фактор во светската политика човече?

„Николче Димитров, човекот кој илегално смени име на држава и народ (и кој ќе го бараме со потерници за да иде у затвор за тоа, кад-тад) – ипспратил инструкции на нашиот...

Македонија 07.12.19 | 17:06

Мицкоски: Граѓаните знаат дека Заев е виновен, а одговорот на граѓаните стига на 12 април

“На збор е супер, а во реалност нема ништо” е големата реалност која еден наш сограѓанин ја кажа пред скопскиот градоначалник, на што доби одговор “да не ме гласаш...

Македонија 06.12.19 | 17:28

Груевски му постави дијагноза на Пендаровски: Вирусите на трендерот

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски на својот фејсбук профил се обрати до јавноста за случувањата во земјата. Тој во своето пишување истакнува дека со...

Македонија 04.12.19 | 19:04

Дурловски: Се додека лојаноста кон Македонија ни е на прво место ќе се избориме!

Прво го игнорираа нашиот глас, потоа не исмеваа, навредуваа, набедуваа, се бореа против нас и не затвараа , пробуваа да не избришат, и до ден денес уште не замајуваат со...

Сцена 28.11.19 | 15:52

Карлеуша на страна на Северина: На кого да го даде детето? На оној кој не сакаше да го види?

Адвокатскиот тим на Северина веќе ја подготвува жалбата за одлуката на загребскиот суд, кој старателството над малиот Александар го додели на неговиот татко, бизнисменот...

Фудбал 20.11.19 | 22:31

Она кога си толку голема ѕверка што сите во ОН „играат“ во твоја чест

Фудбласката репрезентација на Македонија му посвети фејсбук статус на Јане Велковски, кој На Светскиот ден на детето се обрати во ОН. Од репрезентацијата на Јане му...

Економија 19.11.19 | 15:05

Илиевски: „Градежна офанзива на патот Охрид-Кичево, се гледа дека легнале новите 180 милиони евра кредит“

Голема градежна офанзива на патот Охрид-Кичево. Се гледа дека легнале новите 180 милиони евра кредит. Треба советот на амбасадори да побара да нема избори се додека не...