Ознака: статус
Македонија 16.10.20 | 10:07

Поради статус на „Фејсбук“ директор прво деградиран во чувар на рампа, па отказ

Поради фејсбук-статус во март, во кој укажал дека дел од директорите во ЈП „Македонски шуми“ биле заразени со Ковид-19 и дека тоа го криеле од своите вработени со што...

Македонија 07.10.20 | 16:50

Мицковски: Власта си наоѓаат повремени непријатели и си даваат за право да морализираат

Новинарот и колумнист, Ивор Мицковски објави фејсбук статус во кој пишува: Забавата заврши им е мото на властите. Не спречија една журка на своите пулени во Струмица,...

Твитови 24.09.20 | 19:54

Сашко Коцев со апел до СЗО: Кажете што да облечам, а да не ми е вруќо

Актерот Сашко Коцев на нему својствен начин се пошегува со Светската здравствена организација барајќи од неа да му кажат што да облече во седум часот наутро, а што на...

Македонија 22.07.20 | 10:47

Милошоски: Дополнувањата на Статутот на ВМРО ДПМНЕ е значаен чекор во внатрепартиската демократија

Дополнувањата на Статутот на ВМРО ДПМНЕ од страна на Централниот комитет претставуваат негова модернизација и заслужуваат да бидат поздравени, напиша Антонио Милошоски...

Македонија 07.07.20 | 10:16

Чулев: Јас сум тука за луѓето, а не тие за мене

Јас сум тука за луѓето, а не тие за мене. Моја задача како министер е да работам за државата и граѓаните, порача преку неговиот фејсбук-профил, министерот за внатрепни...

Македонија 06.05.20 | 16:53

Прашање за милион евра: Кој го кpиe записникот клучен во истpaгата за „Peкет“ и „Peкет 2“?

Уредникот на потралот Инфомакс, Александар Митовски пореку свој Фејсбук статус постави прашање со кое ја заинтригира јавноста, односно Митовски прашува: Кој го кpиe...

Црна хроника 14.04.20 | 23:40

На „Фејсбук“ пишал дека син на функционер е уапсен, доби казна од 3.000 евра за лажно пријавување

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе предлог за изрекување казна во висина од 3.000 евра против едно лице од Кавадарци кое лажно пријави...

Македонија 10.04.20 | 11:00

Мицкоски: Во одлична кондиција сум, мојот тест е негативен, ќе ги почитувам здравствените препораки

Поврзано со информациите кои произлегоа за мојата здравствена состојба сакам да информирам дека до овој момент сум во одлична здравствена и физичка кондиција –...

Здравје 24.03.20 | 17:07

Да помогнеме, потребни се средства за матерјали: „Паметни дечки принтаат на ЗД принт визири за докторите низ Македонија“

Поради недостатокот на заштитна медицинска опрема некои паметни дечки принтаат на ЗД принт визири за докторите низ Македонија. Веќе имаат произведено и дистрибуирано...

Здравје 22.03.20 | 13:15

Драги роднини и пријатели, пред малку ги добив резултатите – позитивен сум на корона вирусот, од вторникот сум изолиран

Ретко виден потег на социјалните мрежи. Иван се одлучи да биде од корист за него и сите со кои се сретнал во последниот период. Целиот фејсбук статус во продолжение. Драги...

Здравје 10.03.20 | 14:27

Милошоски: Билјановска треба да одговара според член 205, кривични дела против здравјето на луѓето!

Пратеникот и поранешен министер Антонио Милошоски на социјалните мрежи напиша статус преку кој објаснува дека  директорката на Кожно треба да одговара кривично, тој...

Македонија 12.02.20 | 12:25

Лагата во Македонија се вика Зоран Заев

Нема ден да нема нова лага од власта, но и нема ден старите лаги да не се распрснат како меур сапуница. Се сеќавате на оние лаги од СДСМ, Заев и портпаролите што градат...

Македонија 12.02.20 | 12:07

Десковаштината е владеење на кривото

Професорот Александар Апасиев на Фејксбук напиша статус во кој замолува некој „поначитан“ колега од него или министерката во амнестија како што пишува тој да го посочат...

Македонија 04.02.20 | 19:00

Груевски по повод роденденот на Делчев: Македонското прашање ќе се затвори само тогаш кога тоа ќе биде во полза на Македонците

По повод денешниот ден, 4 февруари, роденденот на Гоце Делчев, преку фејсбук статус се огласи и поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски. Денес е...

Македонија 27.01.20 | 19:09

Стојаноски: Драги шарени, смрдевте, од нехигиена и од погрешна идеологија!

Влатко Стојаноски на својот Фејсбук профил напиша статус посветен на „Шарените“. Во своето пишување тој пптенцира дека денес, токму заслуга на „Шарените“ е тоа што...

Македонија 27.01.20 | 18:41

Патниците од Истанбул и Дубаи кои денеска слетаа на македонскиот аеродром не ги поминаа превентивните прегледи за корона вирусот

Новинарот Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил пишува дека патниците од Истанбул и Дубаи кои денеска претпладне слетале на македонскиот аеродром не ги поминале...

Македонија 27.01.20 | 17:02

Па ние живееме во бордел!

Професорката Билјана Вановска на својот фејсбук профил напиша статус посветен на денешниот „речник“ на поранешната јавна обвинителка Јанева за време на судското...

Македонија 18.01.20 | 18:30

Му се поклонува целиот свет, а тој го избришал и како уметник и како човек: Тортевски се истрча да се истакне

Никој не може да го оспори фактот дека Симон Трпчески е меѓународно истакнат и признат македонски класичен пијанист. Тој е еден од најафирмираните македонски изведувачи...

Македонија 11.12.19 | 12:35

Апасиев: Јао, Николче, је**те, кој си ти фактор во светската политика човече?

„Николче Димитров, човекот кој илегално смени име на држава и народ (и кој ќе го бараме со потерници за да иде у затвор за тоа, кад-тад) – ипспратил инструкции на нашиот...

Македонија 07.12.19 | 17:06

Мицкоски: Граѓаните знаат дека Заев е виновен, а одговорот на граѓаните стига на 12 април

“На збор е супер, а во реалност нема ништо” е големата реалност која еден наш сограѓанин ја кажа пред скопскиот градоначалник, на што доби одговор “да не ме гласаш...