Ознака: старец
Семејство 15.01.21 | 10:40

Видовитиот Пајсие од Света Гора предупредува: Цел живот ќе се каете ако им го направите ова на вашите деца

Старецот Пајсие бил видовид мудрец кој живеел на Света Гора. Тој укажува дека луѓето кои некој од родителите ги проколнал, секогаш во животот настрадуваат. Немојте да...

Црна хроника 16.10.20 | 19:17

Старец силувал малолетно девојче

Во СВР Велес синоќа 28-годишна жена од велешко пријавила дека 80 годишен старец од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Како што информира портпаролот...

Црна хроника 29.07.20 | 11:34

Старец падна во автобус на ЈСП, со тешки повреди пренесен на клиника

Вчера во 12.00 часот на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје, превезувајќи се во автобус на ЈСП-Скопје „ман“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.В.(37) од с.Јурумлери,...

Свет 26.03.20 | 17:32

101-годишник од италијанскиот град Римини го победи корона вирусот

Еден од најстарите пациенти заразени со вирусот Ковид-19, 101-годишен маж од италијанскиот град Римини, се опорави од вирусот, јавуваат денеска италијанските медиуми. Добрите...

Црна хроника 31.01.20 | 12:33

Седумдесетгодишен возач со автомобил удри во старец во Ченто

Седумдесетгодишен возач со автомобил удрил во 82-годишен старец во скопската населба Ченто. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 12:30 часот на крстосница...

Црна хроника 21.12.19 | 10:51

Кај старец од Аеродорм пронајдени марихуана и вага за неа

Вчера полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го лишиле од слобода А.М.(70) од Скопје. При претрес во неговиот дом во...

Црна хроника 27.06.19 | 15:23

Старец со пушка бркал деца од пред зграда, повреден малолетник

Тетовецот С.К. (76) денеска е приведен во СВР Тетово бидејќи вчеравечер околу 22 часот од балкон на зграда на ул.„Железничка“ во Тетово од воздушна пушка испукал кон малолетници...

Црна хроника 06.05.19 | 15:03

Старец нападнат и ограбен од три лица во Центар, завршил на Клиника

Вчера попладне во СВР Скопје, Т.Д. (88) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12 часот на бул. „11-ти Октомври“, општина Центар, три лица извршиле разбојништво над него...