Ознака: стан
Балкан 06.10.20 | 14:48

Комшии од пеколот во Белград: На тераса ги закопувала мртвите мачки, од станот изнесени 1.300 вреќи ѓубре

По долга и неуспешна борба со институциите, жителите на една зграда во белградската населба Медак конечно ќе се ослободат од неподносливата смрдеа и ѓубре кои доаѓале...

Калеидоскоп 27.09.20 | 18:50

Во Осиек се издава апартман полн со секс-играчки: Има по нешто за секого, се е дезинфицирано…

Станот е добро опремен и секој може да остане во него … ова е само дополнителна понуда. Секој пат, се разбира, сè се дезинфицира за да нема страв. Вака гласи огласот за...

Црна хроника 22.09.20 | 19:36

Скопјанец пронајден мртов во својот стан

На 21.09.2020 околу 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„Виа Игнатија“ во Скопје бил пронајден починат И.А.(65) од Скопје, кој живеел сам. Лекар од Итна...

Црна хроника 13.09.20 | 14:56

Жена пронајдена мртва во стан во Ново Лисиче

Седумдесетгодишна жена вчера била пронајдена почината во стан во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера попладне во 16:30 часот во ПС Аеродром било пријавено дека...

Вести 20.08.20 | 09:49

Здравко Чолиќ го подарил својот стан во Сараево на пријател кој останал воен инвалид

Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, го подарил станот во кој израснал во сараевската населба Грбавица, на својот пријател кој е воен инвалид, пренесува српски...

Македонија 16.08.20 | 13:13

Арсовски: Ангеловска ги пријавила станот и испразнетата сметка од „Еуростандард Банка” 2 дена по мојата објава

Министерката за финансии Нина Ангеловска во своја изјава вели дека кога го купила станот за да си го реши станбеното прашање, бил уредно пријавен во ДКСК. Мало потсетување:...

Црна хроника 18.07.20 | 15:30

Маж пронајден мртов во неговиот стан

На 17.07.2020 во 11.24 часот во СВР Скопје било пријавено декаво сопствениот стан на ул.„Ташко Караџа“ во Скопје бил пронајден починат Б.Ј.(66). Смрт констатирал лекар од Итна...

Црна хроника 14.07.20 | 19:53

Во стан во Велес пронајденоо тело на 66-годишна жена

Тело на почината 66-годишна жена било најдено денеска на пладне во стан на улица „8 Септември“ во центарот на Велес, во таканаречената Свиларска зграда, кај поранешна...

Црна хроника 05.07.20 | 14:42

Тинејџер од Скопје киднапирал Италијанка и ја држел заклучена во стан во Охрид

Во Полициската станица Карпош, В.Ѓ.(49) од Скопје пријавил дека П.М.Д.(26) од  Р.Италија, била заклучена во стан во Охрид, односно противправно лишена од слобода од лицето...

Економија 24.06.20 | 15:13

Арсовски: Нина Ангеловска и Антикорупциска молчат за станот од над 100 000 евра

Три дена министерката Нина Ангеловска од СДСМ молчи и не даде одговор на јавноста дали изминатава година се стекнала со стан од околу 100 квадрати во висина од над 100.000...

Економија 22.06.20 | 14:16

Зошто Нина Ангеловска крие дека се подновила со стан од над 100.000 евра?

На денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски откри неколку инфомрации во врска со недвижниот имот кој што го поседува министерката за финансии...

Економија 22.06.20 | 14:09

Дали Нина Ангеловска крие дека се подновила со стан од над 100.000 евра?

Денеска ќе поставиме неколку прашања во јавноста во врска со недвижниот имот, имотот кој што го поседува министерката за финансии предложена од СДСМ, Нина Ангеловска.Имено,...

Црна хроника 30.05.20 | 22:25

Тешка измама: Mислел дека купил стан во склоп на хотел во Струга

35 годишен гостиварчанец пријавил во полиција дека бил измамен од сограќанин. Според пријавата, негов познаник го повикал кај него затоа што кај него било лице кое продавало...

Калеидоскоп 15.04.20 | 14:01

Станови за спас од развод за време на коронавирус

Изолацијата со семејството најчесто ги зближува луѓето со своите домашни. Но, за некои, сето тоа време дома минато со сопружникот/ сопружничката, е предолго, па некаде...

Македонија 27.01.20 | 16:41

Јанева ургирала да не се замрзне стан на „пријателката“ Сашо Василевски

Обвинителката Лиле Стефанова додека сведочеше денеска за случајот „Рекет“, го спомна и случајот „Поштенска банка“. Таа откри дека Катица Јанева ургирала еден стан...

Калеидоскоп 20.01.20 | 21:13

Открила трик како за три години заштедила да купи стан

Во 2015 година, таа купи нов стан во Оукленд, откако заштеди пари за само три години. Притоа, таа избегна и задолжување во банка, со камата и долг период на отплата. Чери...

Црна хроника 11.01.20 | 13:07

Избувнал пожар во станот: Загина момче од Штип

Во пожар во стан во Штип изгоре 30 годишно момче, дознава ТВ21. Според првичните неофицијални информации причина за пожарот било вклучено грејно тело. За во текот на денешниот...

Црна хроника 01.01.20 | 10:30

Изгоре соба од стан во новогодишната ноќ во Струмица

Околу два часот по полноќ избувнал пожар во стан на вториот кат од зградата број 25 на улицата „Јанко Цветинов“ во Струмица. Повредени нема, но целосно е уништена една...

Македонија 05.12.19 | 14:59

Верушевски си купил стан од 165.000 евра во „Парк Резиденс“ на Малиќи

Зоран Верушевски во септември ја финиширал постапката за купување на луксузен стан во комплексот „Парк Резиденс“ во срцето на Градскиот парк во Скопје, дознава „Нетпрес“. Според...

Црна хроника 04.12.19 | 21:21

Познат идентитетот на починатиот скопјанец кој беше пронајден во стан

Во текот на вчерашниот ден во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на улица „Ловќенска“ во Скопје, бил пронајден починат Б.С.(40). Лекар од Итна медицинска...