Ознака: средби
Македонија 12.07.20 | 09:23

Мицкоски во Штип, носителите на листи на средби со граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНе Христијан Мицкоски и носителите на листи денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот...

Македонија 13.12.19 | 17:48

Мицкоски од Париз: Mора да се спроведат брзи чекори кои ќе ја сменат реалноста во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес во Париз, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на ИК д-р. Игор Николов остварија две билатерални...

Астро 22.11.19 | 21:13

Краток хороскоп за 2020: Исполнување на голем сон за Биковите, судбинска средба за Стрелците

Според кинеската астрологија, 2020 е година на Стаорецот, знак кој е симбол на амбициозност, посветеност и брзина. Астролозите истакнуваат дека во 2020 година доаѓаат убави...

Македонија 22.11.19 | 18:01

Мицкоски: Новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе се избори за повисоки стандарди и промени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари повеќе средби по Конгресот на ЦДУ-ЦСУ. Тој на својот фејсбук профил напиша: Имав средба со германскиот пратеник...

Економија 12.11.19 | 17:12

Мицкоски домаќин на грчкиот и кинескиот амбасадор: По преземањето на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе создаде силна економија

Денеска заедно со потпретседателот и меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и Тимчо Муцунски,  остваривме средба со Амбасадорот на Република Грција,...

Македонија 12.11.19 | 16:30

Средби на Пендаровски во рамки на Парискиот мировен форум

Претседателот на Република  Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на Парискиот мировен форум оствари билатерални средби со сојузната канцеларка на Република Австрија...

Македонија 30.10.19 | 20:54

Скандалите мора да имаат правна разрешница ако сакаме владеење на правото и правната држава

Остварив средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски...

Балкан 25.09.19 | 15:24

Михајловиќ: Вучиќ, Заев и Рама ќе разговараат во Србија за заеднички економски развој

Српската вицепремиерка Зорана Михајловиќ апелираше денес до сите земји од Западен Балкан да создадат стратегија за заеднички економски развој на овие земји. Како што...

Македонија 24.09.19 | 10:46

Заев на средби со Гутереш и Мицотакис, и на прием кај Трамп

Премиерот Зоран Заев, која ја предводи владина делегација на 74. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк, според грчки извори денеска треба да има средба со...

Македонија 04.07.19 | 18:06

Се подготвува ли СДСМ за предвремени избори?!

Се спрема ли владејачката СДСМ за избори? Ќе има ли предвремени избори водржавата?! По низата критики и погрешни чекори кои ги презеде, владејаќката партија денеска...

Македонија 04.07.19 | 15:32

Од утре СДСМ на терен, да ги слушне граѓаните

Нов систем на делување и работа на владејачката СДСМ најави генералниот секретар Љупчо Николовски на денешната прес конференција. СДСМ ги заокружува промените и воведува...

Македонија 07.02.19 | 14:10

Николоски во Вашингтон: Силна дијаспора значи силна Македонија

На својата работна посета на Вашингтон САД Aлександар Николоски учествуваше на средбата на Европски Лидери во рамки на молитвениот појадок, а оствари средби и со неколку...

Македонија 06.02.19 | 14:27

Мицкоски по посетата на Брисел, на регионални средби со Пленковиќ, Вучиќ и Јанша

По бројните средби кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги оствари во рамките на посетата на Брисел и политичкото собрание на Европската Народна Партија, остварува...