Ознака: средба
Македонија 14.05.20 | 17:11

Мицкоски-Галовеј: Несериозно е однесувањето на Заев кој лицитира со датуми за избори, додека се бројат жртвите од коронавирусот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари видео разговор со амбасадорката на Обединетото Кралство Рејчел Галовеј. Во разговорот стана збор за здравствената...

Култура 14.05.20 | 12:26

Асоцијација на Евент Индустрија бара средба со Владата: 20.000 луѓе 70 дена се без никаков приход и можност за работа или ангажман

Компаниите од секторот за организација на настани (Организација на настани од секаков вид, Рентал компании, Видео, ТВ и филмски продукции, Аудио продукции и Техничка...

Македонија 13.05.20 | 16:11

Утре ќе испратат мислење за изборите: Членовите на ДИК беа кај Пендаровски

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска беа во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Средбата следува по вчерашната лидерска средба во вила „Водно“...

Македонија 24.04.20 | 15:42

Инспекторите констатирале одредени недостатоци за средбата во Куманово

Вонредниот инспекциски надзор за утврдување дали има прекршување на протоколите околу средбата на владините претставници и локалните власти во Куманово, е завршен...

Калеидоскоп 29.03.20 | 11:27

Средба на момче со неговата мајка по 29 дена изолација

Пандемијата на коронавирусот доведе до затворање на границите, домашна самоизолација и социјално дистанцирање. Во некои случаи пандемијата раздвои цели семејства. Затоа...

Македонија 16.03.20 | 18:04

Секој човечки живот вреди, порача Мицкоски на шефицата на Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Генералниот секретар Игор Јанушев и советникот за надворешна политика Стефан Андоновски денеска  остварија...

Македонија 09.03.20 | 16:52

Мицкоски-Орбан: Унијата да и овозможат на Македонија датум за преговри, по изборите ВМРО-ДПМНЕ има сериозен план за реформи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски денес во Будимпешта остварија средба со премиерот на Република...

Македонија 04.03.20 | 20:25

Мицкоски: Корупцијата и бројните афери поврзани со функционери од актуелната власт се сериозна кочница на Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Унгарија во Македонија, Ласло Дукс. На средбата се разговараше за...

Економија 25.02.20 | 15:37

Мицкоски: Како влада ќе се заложиме за двоцифрени бројки на инвестиции од Турција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претседателот на МАТТО, Ајдован Адемоски. Мицкоски упати благодарност до претседателот на...

Македонија 18.02.20 | 21:51

Зекири потврди дека Кичеец се среќавал со Вице и Ване Андреев

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири во емисијата „Отворено“ на телевизија 24 потврди дека средба помеѓу Вице Заев, адвокат близок до Зоран Заев и Зоран Милески Кичеец,...

Македонија 10.02.20 | 21:45

Клучен проблем на Македонија на патот кон ЕУ се криминалот и корупцијата кај високи функционери од СДСМ

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски се сретнаа со делегација од Република...

Македонија 10.02.20 | 18:35

Мицкоски се сретна со турскиот амбасадор Секизкок: СДСМ преку уцени и закани сака шверцерски да го протурка Законот за ЈО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со амбасадорот на Република Турција во Македонија, Хасан Мехмет Секизкок. На средбата се разговарало...

Македонија 05.02.20 | 15:50

Македонија заслужува фер и демократски избори

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари средба со членовите на Државната изборна комисија. Република Македонија заслужува фер и демократски избори,...

Македонија 05.02.20 | 09:47

Николоски и Милошоски на средба со сенаторите Ли и Моран и Конгресмените Дојл и Клајн

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и претседателот на комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски ја започнаа својата работна посета на...

Економија 04.02.20 | 19:01

Мицкоски од Велес: ВМРО-ДПМНЕ во 4 годишниот мандат ќе реализира проекти и капитални инвестиции во вредност над 2 милијарди евра

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски деенска оствари средба со стопанствениците во Велес. Овој град заслужува поголемо внимание и инвестиции. Моторот на една економија...

Македонија 03.02.20 | 11:53

Mинистерката Мизрахи на средба со генералниот секретар на Црвен Крст

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска имаше работна средба со генералниот секретар на Црвениот крст, Саит Саити, на која, како што информираат...

Македонија 30.01.20 | 17:33

Боки 13 бара средба со Јовески за да му каже сè што знае за Вилма Рускоска

Рочиштето за “Рекет“ беше прекинато откако и Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева се пожалија дека не им е добро. Првообвинетиот, на крајот на судското рочиште на...

Македонија 25.01.20 | 11:20

Наместо декларативни ветувања како до сега со СДСМ, ќе имаме вистинско придвижување кон ЕУ, му порача Мицкоски на Мишел

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со претседателот на Европскиот Совет – Шарл Мишел. На работниот појадок беше разговарано за...

Македонија 24.01.20 | 17:55

Мизрахи-Сандри: МТСП и УНХЦР и понатаму ќе градат релации на соработка и поддршка

Mинистерството за труд и социјална политика и Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации (УНХЦР) во нашата земја и понатаму ќе градат релации на соработка...

Македонија 20.01.20 | 18:30

Заев – Тимоние: Напредок во реформите и зајакнување на борбата против криминалот и високата корупција

Зоран Заев заедно денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Република Македонија, Кристиан Тимоние. На средбата беше разговарано на повеќе актуелни теми, како...