Ознака: Срби
Балкан 11.03.20 | 11:08

Долга колона пред ВМА во Белград, илјада луѓе чекаат за тест за коронавирус

Најмалку илјада луѓе утрото се појавиле пред белградската Воено-медицинска академија (ВМА) исплашени дека можеби се заразени од коронавирусот, објавија српските медиуми. Пациентите...

Балкан 25.02.20 | 14:41

Коронавирусот стигна до соседството? Двајца Срби во карантин во Шабац

Двајца Срби се во карантин во Шабац поради сомнение дека се заболени од коронавирус. Еден се вратил од Тајалнд, а другиот од Милано, пишува српски „Блиц“. Хоспитализираните...

Балкан 25.02.20 | 10:39

Двајца Срби, членови на екипажот на крузерот, се заразени со коронавирус

Двајца државјани на Србија, членови на екипажот на бродот „Дајмонд Принцес“, се заразени со коронавирус – изјави денеска српскиот министер за надворешни работи Ивица...

Балкан 05.02.20 | 15:13

Четиринаесет државјани на Србија се во карантин на крузер во Јапонија

Четиринаесет српски државјани се наоѓаат на крузерот „Diamond Princess“, кој е ставен во карантин во Јапонија поради коронавирусот, изјави српскиот министер за надворешни...

Црна хроника 13.12.19 | 11:20

Срби уапсени за кражба од продажен објект во хотел

На граничен премин „Табановце“, вчера околу 22 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода Ј.С.(31), Р.Н.(26) и М.М(29), сите од Република Србија поради постоење основи...

Балкан 25.11.19 | 16:46

Дали во дворот на Универзитетот во Приштина има закопани Срби од војната?

Поради сомнежи за постоење масовна гробница од војната во Косово во 1998-99 година, Институтот за судска медицина утре ќе почне со ископувања во кампусот на Приштинскиот...

Свет 02.08.19 | 15:08

Србин се изживува со нож врз сограѓанин врзан за балкон

Српски туристи приредиле бизарно тестостеронско касапско шоу во шпанското летувалиште Коста дел Сол. Србин со вишок тестостерон врзал свој земјак на балкон, го соблекол...

Балкан 06.03.19 | 20:12

Злато за Грците, бронза за Македонците

Србите најмногу симпатии имаат кон Грците и Македонците, кои ги сместуваат меѓу најомилените народи. Ова го покажува  истражување кое скоро е реализирано кај северниот...