Ознака: СПМ
Македонија 17.05.24 | 16:07

Социјалистичка партија: Македонскиот народ на изборите со право ги казни овие предавници

Социјалистичката партија на Македонија укажува на огромните последици што ги предизвикаа владите на СДС на чело со Заев и Ковачевски со уценувачките и предавнички...

Македонија 17.05.24 | 10:49

СПМ: СДСМ со Заев и Ковачевски со катастрофалните политики ја доведоа државата во подредена состојба

Социјалистичката партија на Македонија укажува на огромните последици што ги предизвикаа владите на СДС на чело со Заев и Ковачевски со уценувачките и предавнички...

Македонија 28.04.24 | 12:45

СПМ: Срамни се обидите на СДСМ да ги убедат граѓаните дека грешеле во првиот круг

Социјалистичката партија на Македонија цени дека обидите на СДС и ДУИ да го прогласат првиот изборен круг на претседателските избори како да не постои е безобразен...

Вести 21.04.24 | 13:01

СПМ: Ковачевски промовира бомбастични елементи без програма со цел да привлече гласачи

Социјалистичката партија на Македонија (СПМ) оценува дека Димитар Ковачевски си промовира бомбастични елементи без програма со цел да привле гласачи. Тој ветува се...

Македонија 16.04.24 | 11:01

Османи активно смислува идеи како да ѝ наштетни на државата и на Македонците

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека кандидатот за претседател и актуелен министер за надворешни работи Бујар Османи е постојано активен во смислувањето...

Македонија 11.04.24 | 10:27

СПМ: Настапите на Пендаровски во тековната кампања се зајадливи, некреативни и несоодветни

Социјалистичката партија на Македонија ги оценува настапите на кандидатот за претседател Стево Пендаровски во тековната кампања како зајадливи, некреативни и несоодветни. Наместо...

Македонија 09.04.24 | 17:46

Ковачевски признава дека водел штетни политики, барањето нов мандат од граѓаните е дрскост

Социјалистичката партија на Македонија не е изненадена од чудната изјава на претседателот на СДС Ковачевски дека е лично одговорен за сите неуспеси и успеси на владата...

Македонија 09.04.24 | 12:22

Ковачевски признава дека водел штетни политики, барањето нов мандат од граѓаните е дрскост

Социјалистичката партија на Македонија не е изнендадена од чудната изјава на претседателот на СДС Ковачевски дека е лично одговорен за сите неуспеси и успеси на владата...

Македонија 28.03.24 | 11:21

Синдикатот на полицијата поднесе кривична против началник од Делчево

Синдикат на Македонска Полиција (СМП) до ОЈО за ГОКК Скопје поднесе кривична пријава против лицето В.С од Делчево – Началник на одделение во организациска единица...

Црна хроника 24.03.24 | 14:21

Синдикатот на полицијата поднесе кривична пријава против командир на полициска станица Крушево

Синдикатот на Полиција во Македонија (СПМ) до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против лицето Н. Б., кој во моментот на сторување на делото...

Економија 10.03.24 | 13:28

СПМ: Последниот податок за растот на БДП од 0.9 отсто ја покажува сета неуспешност на политиките на власта

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека последниот податок за растот на бруто домашниот производ од 0.9% ја покажува сета неуспешност на политиките на власта...

Македонија 05.03.24 | 11:51

СПМ: Се знае кој е одговорен, не може вработените да ја сносат одговорноста за хаосот со личните документи

Наметнатата состојба со личните документи на граѓаните сè уште претставува проблем за вработените во МВР. Очигледно некој се води кон тоа дека нашите колеги се одговорни...

Македонија 20.02.24 | 10:44

СПМ: Никој не го сака ниту ДУИ, ниту Груби за формирање влада

Социјалистичката партија на Македонија во барањето на Артан Груби гледа како на нова доза специфичен хумор од кујната во Речица. Доколку е сериозен со безобразното...

Македонија 19.02.24 | 10:02

СПМ: Ја поздравуваме преквалификацијата на Османи од министер во фотограф

Социјалистичката партија на Македонија ја поздравува „преквалификацијата на Бујар Османи од министер во фотограф во базни станици во македонските конзулати и ја...

Македонија 02.02.24 | 13:32

Министерот Тошковски се сретна со претставници на полициските синдикати

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска остварил средби со раководствата на Македонскиот полициски синдикат, Независниот синдикат на полицијата и...

Македонија 01.02.24 | 12:39

СПМ: СДСМ и ДУИ настојуваат сите незавршени работи да им ги остават на техничките министри од ВМРО-ДПМНЕ

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека СДС и ДУИ настојуваат сите неуспеси и незавршени работи да им ги префрлат и оцрнат техничките министри на ВМРО...

Македонија 15.01.24 | 14:11

Ни ветените позорникари, ни ветинг, туку 19.898 тужби за МВР последните шест години

Во периодот 2016-2023 година во МВР има рекордни 21.852 распоредувања, истовремено од сметката на МВР по налози за извршни судски решенија се одлеани 22.834.231 милиони евра, а во...

Македонија 13.01.24 | 13:20

Социјалистичка партија на Македонија: Народот преку изборната победа мора да си ја освои слободата

Социјалистичката партија на Македонија (СПМ), следејќи ги промотивните кампањи на власта, укажува на безмилосното и залудно трошење народни пари за предизборна промоција...

Вести 09.01.24 | 13:35

Синдикатот на полицијата бара зголемување на платата за 15 проценти

Синдикатот на полиција бара зголемување на платите за 15 проценти почнувајќи од јануари. Претседателот на Синдикатот Орце Коцевски денеска во изјава за медиумите рече...

Македонија 05.01.24 | 12:58

СПМ со поддршка до Синдикатот на контролорите: Со надеж дека ќе преовладее разумот и правдата

Во духот на синдикализмот и поддршка на владеењето на правото, Синдикатот на полицијата во Македонија – СПМ дава поддршка на претставниците и членовите на Синдикатот...