Ознака: сплит
Балкан 09.09.19 | 16:07

Крадец со лаптоп принудил банкомат да исфрла пари и избегал

Сплитската полиција добила повик да собере повеќе од 70.000 куни од банкомат по бизарен грабеж со лаптоп. Крадец успеал да се поврзе со банкомат во Сплит така што го поврзал...

Балкан 28.07.19 | 18:39

Страшно невреме во Хрватска: Ветрот корнеше стебла во Шибеник, потоп во Сплит

Силен ветер ги корнеше дрвата на продрачјето на Шибеник, а обилните дождови ги поплавија улиците на Имотско и Сплит, што предизвика сообраќаен колапс. Подрачјето на...

Патувања 12.07.19 | 20:16

Американка нарачала риба, па избегала врескајќи и плачејќи

Една млада Американска видно се потресла кога келнер ја послужил со риба во хрватски ресторан во Сплит. Кога пристигнал келнерот со нарачката, Американската почнала...

Калеидоскоп 01.07.19 | 12:46

Туристки направиле хаос на семафор во Сплит, рипале и танцувале по автомобилите

На хрватската Фејсбук страница „Prometne zgode i nezgode“ вчера е објавено видео од туристки снимени во Сплит кое многу бргу почнало да се шири по социјалните мрежи. Како што...

Балкан 24.02.19 | 20:07

Неверојатен инцидент во Сплит: Маж демолираше автобус полн со патници

Неверојатен инцидент во Сплит. Маж застана пред градскиот автобус и без никаква причина почна да го крши автобусот во кој се наоѓаа патници. Тој најпрво го искрши ветробранското...

Останати спортови 10.02.19 | 11:41

Тројца уапсени за нападот на ватерполистите во Сплит

Сплитската полиција утрово уапси тројца мажи кои сеповрзуваат со нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на Сплит, а кај еден од нив е пронајден украден...

Останати спортови 10.02.19 | 09:55

Фотографија од сплитските хулигани кои ги нападнаа ватерполистите на Црвена звезда

Хрватскиот весник „Јутарњи лист“ објави фотографија која им ја испратил нивни читател на која се гледаат сплитските хулигани кои вчера нападнаа младински ватерполисти...

Останати спортови 09.02.19 | 19:43

Нападнати ватерполисти на „Црвена Звезда“, скокнале во море за да се спасат

Попладнево на брегот на Сплит се случил сериозен инцидент во кој биле нападнати ватерполисти на Црвена Звезда. Како што пренесуваат тамошните медиуми, четири ватерполисти...