Ознака: спектакл
Ракомет 03.01.23 | 09:25

Билетите за хуманитарно ракометно музичкиот настан се распродадени

Пред полни трибини во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје на 3 јануари (19.00 часот) ќе се организира „Мечот на деценијата“. Како што информира Ракометната федерација на Македонија...

Фудбал 10.11.22 | 13:20

Спектакл во Скопје: Гостува Железничар од Сараево за 35 години Комити и 75 години Вардар

Еден од најголемите босански клубови, Железничар од Сараево, ќе гостува во Скопје на 23 ноември, на спектаклот по повод 75-годишнината од формирањето на најтрофејниот...

Ракомет 02.09.22 | 14:46

РФМ најавува спектакл, ќе играат актуелните против поранешните репрезентативци!

Кон крајот на годинава ќе се одржи ракометен спектал на кој ќе учестуваат актуелни и поранешни репрезентативци, најави Ракометната федерација на Македонија (РФМ). Претседателот...

Македонија 02.12.21 | 21:13

Груби: Не правиме спектакл од пречекот на загинатите во несреќата

Првиот вицепремиер Артан Груби вечерва информираше дека МНР, МВР и МТВ се одговорни за целата церемонија на пречек и транспорт на телата на загинатите од автобуската...

Музика 30.09.19 | 22:21

Безвременски: Ерос Рамазоти го освои Скопје

Светски познатиот италијански пејач Ерос Рамацоти вечерва за првпат е во Македонија. Еве како изгледа „А1 арената Борис Трајковски“ вечерва и концертот на Рамазоти...