Ознака: Спасовски
Македонија 07.06.22 | 13:58

Внатрешната контрола во МВР работи на случајот со полицајците од Блаце кои земаа поткуп

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање дали се суспендирани од работа полициските службеници од ГП „Блаце“,...

Црна хроника 07.06.22 | 11:04

Спасовски: Го разрешивме случајот со пожарот во центарот „Иван Михајлов“, еден приведен

Станува збор за 34-годишно лице од Битола. Полицијата извршила претрес на две локации кои ги користело лицето и пронашло предмети поврзани со подметнувањето на пожарот Случајот...

Твитови 30.05.22 | 22:07

Човек кој купуваше гласови за СДСМ за изборите претепа човек во Прилеп, МВР на Спасовски не реагира

На социјалните мрежи се шири видео снимка на која се гледа како Александар Спирковски Џемо, човек кој купуваше гласови за СДСМ за време на изборите во Прилеп напаѓа...

Македонија 09.05.22 | 14:13

Спасовски не кажува зошто се чувало во фиока решението за затворање на станицата каде што технички преглед помина автобусот на „Беса транс“

Спасовски на денешната прес-конференција не одговори зошто чекал три и пол месеци да го потпише решението за затворање на станицата. Не кажа и дали чувствува одговорност...

Македонија 22.04.22 | 11:18

Спасовски да си даде оставка, тој или е неспособен да ги фати крадците на маслото од марихуана или е дел од криминалот

Спасовски да си даде оставка, тој или е неспособен да ги фати крадците на маслото од марихуана или е дел од криминалот, велат од ВМРО-ДПМНЕ.   4 ден како Спасовски молчи,...

Македонија 20.04.22 | 14:35

Спасовски да каже зошто МВР молчи за кражбата на маслото од марихуана во Алдинци, и до каде е истрагата со кражбата на оружје оф полицискиот магацин во Охрид

Спасовски да каже зошто МВР молчи за кражбата на маслото од марихуана во Алдинци, и до каде е истрагата со кражбата на оружје од полицискиот магацин во Охрид, повикуваат...

Македонија 13.04.22 | 13:02

Лефков: Убиецот на Тот е најден заради притисокот на јавноста, Спасовски шест дена менува изјави

Се наоѓаме на местото на убиството на ракометарот Тот, на ова место во четвртокот рано утрото до смрт бил претепан младиот спортист, а едниот од убијците се даде во бегство...

Македонија 13.04.22 | 12:54

Мисајловски и Спасовски на увид на градежни активности на улици во општина Ранковце

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес во 12:00 часот, заедно со градоначалникот на општина Ранковце, Борче Спасовски во рамките на активноста „Промените...

Македонија 06.04.22 | 23:03

Спасовски: Структури кои работеа против НАТО и Договорот со Грција, се и против договор со Бугарија

Слични структури кои беа против зачленувањето на Македонија во НАТО, се и против постигнување на договор со Бугарија, изјави министерот за внатрешни работи,...

Македонија 18.03.22 | 13:48

Спасовски и Хојс потпишаа Имплементациски протокол за борба против трговијата со луѓе

Денеска, (18.03.2022) во клубот на пратеници, министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Оливер Спасовски, и министерот за внатрешни работи на Република...

Скопје 05.10.21 | 21:18

Спасовски: Сите ветувања дадени пред 5 години се реализирани

Резултатите се видливи на секој чекор и сите ветувања дадени пред 5 години, пред парламентарните избори се реализирани, порача потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски...

Македонија 10.04.21 | 13:22

Сајкоски: Уапсените во акцијата „Мафија“ сликани со Спасовски, нов светски мафијаш добил македонски пасош

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките структури...

Македонија 26.03.21 | 17:44

Спасовски – Филипче: Приоритетно вакцинирање на полициските службеници

Раководствата на министерствата за внатрешни работи и за здравство денеска одржаа работен состанок, на кој биле презицирани термините и постапката за отпочнување...

Македонија 22.02.21 | 20:07

Рускоска го впери прстот во Спасовски: Ја исклучувам можноста дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал Вилма Рускоска во изјава за телевизија „Сител“ вечерва негираше дека информацијата за притворот на...

Црна хроника 28.01.21 | 18:16

Спасовски: Се трага по креаторите на „Јавна соба“, можна блокада на Телеграм

Четири лица, две од Битола, едно од Велес и едно од Штип се проиведени денеска во врска со случајот „Јавна соба“, информира министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој...

Економија 05.12.20 | 08:28

Секојдневно растураме семејни веселби, угостителите да сфатат дека не е време за профит, вели Спасовски

Секојдневно, не само што растураме семејни веселби туку поднесуваме кривични пријави, вели првиот човек на полицијата Оливер Спасовски на новинарско прашање колку...

Македонија 02.03.20 | 22:54

Лесно беше да се пребројат: Само дваесетина граѓани ги пречекаа Спасовски и Царовска во Катланово

Техничкиот премиер на Македонија Оливер Спасовски и вицепремиерот за економски прашања Мила Царовска вечерва се сретна со граѓаните на скопско Катланово. Според фотографиите...