Ознака: спас
Калеидоскоп 30.01.21 | 10:22

Богородица се појави на небото, мештани веруваат дека пристигна спасот од пандемијата

Граѓаните во Аргентина се заблагодарија на Богородица за која веруваат дека им пружа заштита за време на пандемијата на корона вирус, откако многу луѓе ја забележале...

Фудбал 28.01.21 | 21:48

Купи билет за спас на Вардар, „Комити“ ја почнаа акцијата

Најверните навивачи на Вардар, „Комитите“ вечерва ја започнаа претходно најавената акција за спас на најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија кој има огромни...

Економија 23.03.20 | 20:07

Зоран Николовски: Коронавирусот ги уби туризмот и угостителството во Македонија, потребни се итни мерки за спас на овие сектори

Зоран Николовски, експерт за туризам и угостителството на денешната панел-дискусија Live Chat насловена како „Затоа што секој живот вреди“, истакна дека поради коронавирусот...

Скопје 08.11.19 | 11:34

Да го спасиме дворот на Училиштето „Блаже Конески!

Во дворот на основното училиште „Блаже Конески“ во скопската населба Мичурин ќе никне и детска градинка, откако таму пред неколку години беше изграден угостителски...

Балкан 20.10.19 | 23:15

Крит: Девојка 12 часа била во морето и се борела со бранови- ја спасиле локални рибари

Осумнаесет годишне девојка на Крит паднала во морето додека се обидувала да ја фати торбата која и паднала во вода. Брегот бил со камења и лизгав, па тинејџерката паднала...